Reisikaaslase valimine

Vasta
Kasutaja avatar
reisisell
Postitusi: 2268
Liitunud: 06 Jaan 2018, 17:59
Asukoht: Tallinn

Reisikaaslase valimine

Postitus Postitas reisisell »

Jagaks ka aastalõpetuseks ühe eelnevalt kokku kirjutatud kirjatüki veel. Kui on uusi mõtteid, siis lisan ka neid loomulikult endiselt teemasse.

Üldinfo:
Reisikaaslane/reisikaaslased on seltskond, kes võimaldavad sinu puhkuse rikkuda või elamust dubleerida. Tõsi, paljudel juhtudel meil oma reisikaaslast valida pole võimalik, aga kui see on võimalik, siis tasuks teha õige otsus. Kui olete tavaelus hästi läbi saanud, siis see ei tähenda automaatselt, et tee teete seda reisil. Muidugi osad iseloomujooned aitavad seda eeldada. Seltskonna suurus on on ka üsna oluline. Enamasti on suurem oluliselt meeleolukam. Lisaks võimaldab suurem seltskond kaubelda allahindlusi osades kohtades. Samas nõuab suurema seltskonnaga reisimine suuremat planeerimist. Kui olete sellise reisiplaneerimise osaline, siis vältige juhust, kus olete ainukene planeerija. Teie suur töö võib asenduda kergelt sellega, kus enamus vähemalt oma mõtteis süüdistavad teid puhkuse rikkumises.

Üldine hinnatase:
Kõige üldistavam väljavaade siin on, millise elatustasemega on sinu reisikaaslane/reisikaaslased. Võtmeküsimus on siin, et mis sinu antud reisi eelarve? Olenevalt teie enda seisukohast võib see mõlemat pidi minna. Esimene mõte võib olla, oh kuidas keegi saab selline ihnukoi olla. Teine võimalus on, et milleks nii priisata? Kui erinevus teie omaga on suur, siis tasuks edasi uurida, kas see tuleneb ühest kuluallikast või kõikidest. Kui tegemist on 1-2 erinevusega, siis on võimalik see omavahel ära lahedada. Rohkemate puhul võib see osutuda raskemaks olenevalt kui suur vahel teil on.

Reisi liik:
Enne ühisreisi valimist tasuks alustada sellest, et mis on tüüpi reisi on asjaosalistel plaanis ette võtta. Tihti võib ka mõnda sihtkohta mainides aru saada, mis liiki reisiga on tegemist. Kui keegi kutsub teid reisile Hurghadasse või Antalyasse, siis te ju ei eelda seljakotireisi või linnapuhkust. Siisk on väga palju sihtkohti, kus reisimine on võimalik erinevas stiilis. Siinkohal loetleks ette mõningad liigid: Passiivne rannapuhkus(Enamasti tähendab see suuremas osas rannalinal või -toolis vedelemist), aktiivne rannapuhkus(paetireis, aga tahaks võtta osa igast tegevusest, mis kuurordistoimub), seljakotireis, linnapuhkus ja kultuurireis.

Toitlustus:
Kohalik toidukultuur on väga tähtis on väga tähtis paljude reisijate jaoks. Enne reisile minekut tasuks selgeks teha, millised on teie reisikaaslaste reisipiirangud. Väga paljudes riikides puuduvad võimaluseld veganitele ja erinevate talumatuse ohvritele. Kas sellise inimesega reisile mitteminemine on diskrimineerimine? Jah! Samas võib see rikkuda teie reisielamuse. Restoranides, kus menüü on mõeldud jagamiseks tasuks seda eriti vältida. Suurema seltskonna puhul tuleks ka eelnevalt kokku leppida, kas maksmine on ühiselt keskmise summa eest või igaüks maksab enda eest. Teisel juhul võib arve maksmine lihtsalt võtta tüütult palju aega, eriti kui oli ka osaliselt jagatud tooteid.

Joogikultuur:
Alkoholikultuur on erinevate inimeste jaoks väga erinev. Väga levinud on see, et inimesed tarvitavad alkoholi puhkusel oluliselt rohkem kui tavaelus. Seega tasuks enda jaoks selgeks teha, millisel tasemel on reisikaaslased selles punktis. Kui kuulute selliste inimeste hulka, siis võivad teil õhtuti karslklastega konfliktid tuua. Väga paljud joobes inimesed ei salli kained inimesi ja vastupidi. Kui kasutusel on isiklikud või rendiautod, siis tasuks eelnevalt rangelt kokku leppida, kes ja millal järgmisel päeval sõidab. Mittealkohoolsete jookide puhul tasub arvestada pikemate puhkuste puhul võib kallimas riigis võita olulise summa ostes suuremaid pakendeid ühiselt. Antud teemas ei propageeri me kindlasti alkoholi tarbimist, vaid üritame tuua esile üldist pilti.

Kadri
Postitusi: 30
Liitunud: 20 Sept 2019, 21:19

Re: Reisikaaslase valimine

Postitus Postitas Kadri »

Ilmselt kõigil, kes on rohkem erinevate inimestega reisinud on vähemalt mõni negatiivne kogemus. Kõige hullem variant, mis olla saab on see, et inimene ei panusta reisi õnnestumisele midagi, aga samas viriseb praktiliselt igal sammul.

Mark
Postitusi: 281
Liitunud: 12 Jaan 2021, 22:40

Re: Reisikaaslase valimine

Postitus Postitas Mark »

Üksi või väga avatud reisikaaslane on parim varinat! Sellest midagi enamat on tavaliselt juba risk reisi heaolule.

Inx
Postitusi: 2
Liitunud: 04 Juun 2020, 11:07

Re: Reisikaaslase valimine

Postitus Postitas Inx »

Reisikaaslase valimine on küll tore, aga on olemas kohti, kus sa ei saa neid valida. Lennureisil või väiksemal ekskursioonil võib võõras reisikaaslane tekitada väikest pahameelt. Nooremad reisisellid siin enam ei mõtle, et on olemas sellinne liik nagu bussireisid ka. Kui Eestis oli vaesem ja lendamine kallim, siis olid need odavama hinna tõttu üsna populaarsed. Sa võisid endale sinna bussireisile hea kaaslase valida, aga see oli ainult osa meelerahust. Peale selle, et reisikorraldajad ise suutsid neid reise ära rikkuda oli alati oht ka, et kaasreisijad seda teevad. Selleks oli seal erinevaid võimalusi. Kõige levinumad olid ehk pidevad hilinejad. Millegi tegemiseks või vabaks ajaks antakse kindel aeg ja peaaegu iga kord on kindlad inimesed, kes kokkulepitud ajaks kohale ei tule. Sellistele tegelastele lisaks leidis tihti mõne viriseja, targutaja "harrastuskoomiku" või lärmaja. Siiski kui oli mingi hea reisituumik, siis neid inimesti suudeti koos ka üsna hästi ära nullida.

Maiu
Postitusi: 5
Liitunud: 12 Dets 2019, 11:56

Re: Reisikaaslase valimine

Postitus Postitas Maiu »

Kuigi siin on juttu ka üksi reisimisest, siis mina üksinda reisida ei soovi. Elus kaks korda olen sattunud olukorda, kus väljamakstud reisil on kaks erinevat sõbrannat öelnud viimasel reisist üles. Ära ma kumabki reisi ei jätnud, aga mingit mõnu ma nendest reisidest päriselt ei tundnud.

juss
Postitusi: 9
Liitunud: 25 Sept 2018, 10:19

Re: Reisikaaslase valimine

Postitus Postitas juss »

Läheb eelmise postiga veits kokku, aga tuttav teema.
Sul ei ole õigusi, et siin postituses manuseid näha.

sannu
Postitusi: 4
Liitunud: 18 Dets 2023, 20:24

Re: Reisikaaslase valimine

Postitus Postitas sannu »

Ooo, see on nii tuttav pilt. Tihti on veel nii, et need, kes on alguses kõige suuremad entusiastid, siis nemad hüppavad esimesena alt.

carmen
Postitusi: 9
Liitunud: 25 Apr 2018, 20:53

Re: Reisikaaslase valimine

Postitus Postitas carmen »

sannu kirjutas:
18 Dets 2023, 20:25
Ooo, see on nii tuttav pilt. Tihti on veel nii, et need, kes on alguses kõige suuremad entusiastid, siis nemad hüppavad esimesena alt.
Ka minule on see teema tuttav, aga enamasti on selle esmase plaani tegemisel seltskonnas mängus ka alkohol. Seega tasuks peomeeleolus tehtud plaanid alati selge peaga üle rääkida.

sannu
Postitusi: 4
Liitunud: 18 Dets 2023, 20:24

Re: Reisikaaslase valimine

Postitus Postitas sannu »

Kusjuures ei ole. Meil on suhtlusringkonnas üks inimene, kes täiesti kaine peaga läheb igasuguse reisiteemaga käima, aga kui pärisel asjaks läheb, siis taandub ootamatult. Lihtsalt nüüd oleme õppinud seda eirama ja arvestame, et tegelikult ilmselt tema punti ei tule.

Vasta

Mine “Vaba teema”