Zagrebis uitamas

Zagreb on Horvaatia pealinn ja ka suurim linn. Kogu linnastu rahvaarv ületab miljoni inimese piiri. Kuigi Serbia ja Horvaatia vahel oli veel üsna hiljuti sõda siis selle jälgi linnas märgata ei ole.

Kuigi linn tundub üsna suur siis peamiste vaatamisväärsustega on võimalik tutvuda mõõduka jalutuskäiguga. Alljärgnevalt ongi kirjeldatud ühte suvist jalutuskäiku Horvaatia pealinnas. Jalutuskäiku on hea alustada Ban Jelačić väljakult. Tegemist on linna keskväljakuga. Väljaku lähedusse jääb ka Serbia õigeusu katedraal.

 
 
Zagrebis asub mitmeid kirikuid, ühed olulisemad on Zagrebi katedraal ja Püha Markuse kirik. Katedraal on ühtlasi kõrgeim hoone terves Horvaatias. Zagrebi katedraal sai tõsiseid kahjustusi 1880.a. maavärinas. Selle tulemust on võimalik vaadata ka tänapäeval. Nimelt asub kohe katedraali kõrval suur kell, mis seiskus maavärina ajal. Kella ei ole peale seda enam tööle pandud. Katedraalis asub Aloysius Stepinac sarkofaag. Aloysius oli Zagrebi peapiiskop ja kardinal.
 
 
 
Katedraali vahetus läheduses asub Dolac-i turg. Tegemist on Zagrebi tuntuima ja enim külastatavaima taluturuga. Ümbruses asub mõnusaid pisikesi tänavaid, mis on ääristatud välikohvikutega.
 
 
 
Gradec-i linnajaos, mis on nö ülemine Zagreb, asub Püha Markuse kirik. Kirikul on omapärane katus, sellel on kujutatud kahte vappi. Kiriku ees on Markuse väljak. Linnajaos asub ka Vabariigi valitsus. Gradecist avanevad ka kaunid vaated linnale. Eriti ilus vaade avaneb katedraalile.
 
 
 
All-linnaga on ühendus nii treppide kui funikulööri abil. Ühtlasi on tegemist ühe lühima funikulööriga maailmas, funikulööri teekonna pikkus on kõigest 66m.

Kogu jalutuskäik võttis aega vaid mõne tunni. Loomulikult ei ole see piisav aeg tutvumaks linnaga lähemalt, aga esmamulje on käes. Lisades jalutuskäigule kohvikud-restoranid ja mõned vaatamisväärsused, kulub selleks juba terve päev. Aga kindlasti on Zagreb väärt ka pikemat külastust.