Suur Paunvere Väljanäitus 2012

Ka sellel sügisel toimus järjekordne Paunvere Väljanäitus ning seda külastas ka Reisisell.ee portaal. Paunvere Väljanäitus toimub Oskar Lutsu lugudest tuntud Palamusel. Terve asula süda on laadapäeval laadaliste päralt ja huvitavat tegemist ning kaupu mida osta jagub kõigile huvilistele. Esindatud on nii kodumaised käsitöökaubad, toiduained jne kuni Hiinast pärit suveniiride ja riieteni. Erinevalt mitmetest teistest laatadest on siin esindatud ka mitmed tööstuskaubad ja ehitustarbed. Uues koolimajas sai vaadata laste käsitööd ja huvitavamaid aiasaadusi. Lauluväljakul mängisid Kukerpillid ja ka vana koolimaja ette ning uue koolimaja staadionile jagus kultuurilist tegevust. Kehakinnituse kohti jagus terve laada ulatuses ja neid ka kasutati usinasti.

Tegemist on laadaga kuhu on tasuline sissepääs. Siinkohal tekitab see kindlasti küsimusi, et miks laat peaks tasuline olema, sest raha saadakse ju kaupmeestelt, aga see on juba suhtumise küsimus. Samas võiks inimesed olla ikka niivõrd ausad, et kui on kehtestatud sissepääsutasu, siis seda ka makstakse. Kahjuks jäid laadal mitmes kohas kõrvu õpetused kuidas siseneda alale ilma tasu maksmata. Jah, see on päris lihtne, aga kui tasu on kehtestatud, siis tuleb seda siiski ka maksta.

Võimalik, et see tundub vaid meile nii, aga erinevalt teistest laatadest on Paunvere Väljanäitusel näha suuremat ostlemist ja mitmed inimesed lahkuvad laadalt päris arvestatavate kaubakogustega. Samuti tullakse sellele laadale suurte bussidega ning laadal kohtas nii soomlasi kui lätlasi ja kindlasti ka kaugematelt maadelt pärit inimesi. Järgmisel sügisel uuesti ;)

Alljärgnevalt mõned pildid laadast: