Riia turul

Riia turg asub kohe vanalinna kõrval, neid kahte lahutab lai tänav mille alt lähevad läbi tunnelid kus on jälle omakorda erinevad poekesed. Omanäoline teaduste akadeemia asub vahetus läheduses. Hoonete vahel ja kõrval asub nö avaturg kus müüakse peamiselt erinevaid vilju ning tööstuskaupa.

Riia turg on baltimaade suurim ja omanäoliseim. Turg hõlmab endas mitmeid suuri hooneid, millest mõned on isegi omaaegsed õhulaevade angaarid, ja suurt väliala. Turult võib leida kõike ja tervest turust ülevaate saamine võtab omajagu aega, aga see on igaljuhul väärt elamus. Angaaris on jagatud osaliselt ka temaatiliselt, nt kala-, liha-, ja piimahall. Üllatav oli see, et angaardides paiknesid ka tavalised toidupoed ja külastajaid neis jagus.

Müüjatel oli oma kaup sätitud ilusti ja tehtud atraktiivseks, nt kapsas oli kuhjatud hunnikutesse. Nii mõnigi külmletti minev kala püüti kohe lettide taga olevatest basseinidest.

Ja kui kõht vahepeal tühjaks peaks minema siis jagub ohtralt kohti kust saab osta erinevaid saiakesi, võileibu, burgereid jne. Hinnad on taskukohased.