Mustjõe suurvesi

2011.a. kevad oli üsna veerohke, sellest tulenevalt sai käidud suurvett vaatamas lõuna piirkonnas, täpsemalt Taheva vallas. Mustjõe madal luht kattub veega üsna kergesti ja Tellingumäe vaatetornist on hea piirkonnale pilku peale visata. Kohale minnes ei pidanud pettuma, tõsi meie käigu ajal polnud vesi enam oma maksimaalsel tasemel, aga üsna kõrge oli see siiski. Alljärgnevalt siis ka mõningad pildid:

Teine hea vaatekoht on Taheva sild mis viib üle jõe. Kahjuks sellest kohast pilte pole. Teisel pool jõge on veel tükike Eestimaad koos kaunite männimetsadega mis on eriti head pikniku pidamiseks. Taasiseseisvumise järgselt üles kaevatud kahte riiki ühendav tee on tänaseks taastatud ja soovijad saavad sõita vaatama ka Lätimaad. Mitte kaugel piirist pole endine piirkonna oluline keskus Koivalinn ning edasi Läti sisemuse poole sõites jõuate varsti Pihkva - Riia kiviteele mida mööda saate juba ringiga tagasi Eestisse. Taheva piirkonna kohta on juttu veel ka Parmu Ökoküla koduleheküljel http://parmu.ee.

Soovitan ka teistel kevadise suurvee ajal sealt läbi käia, vaatepilt on kaunis ja ehk kohtate ka mõnusaid karvaseid lihaveiseid.


View Reisisell vaatamisväärsused in a larger map