Imperaatorlik loomaaed Viinis

Viini linnas, Schönbrunni lossikompleksis asub loomaaed Tiergarten Schönbrunn. Loomaaias leidub palju eri liiki loomi ning nende pidamise tingimused on väga head. Eksootilisematest loomadest leiab loomaaiast nt Pandasid. Loomaaiast leiab rohkem informatsiooni - http://www.zoovienna.at/en/zoo-and-visitors/visitor-information/

Loomaaia sissepääs on kergesti leitav. Aega tuleks varuda rohkelt, vähemasti mitu tundi. Selle jooksul saab ka puhata ning keha kinnitada. Koos terve lossikompleksi külastusega võiks arvestada tervelt ühe päevaga, sest Schönbrunni lossi on sageli ka pikad järjekorrad.

Pargis leidub ka huvitavaid nö atraktsioone, nt on võimalik siseneda koopasse kus lendavad vabalt nahkhiired. Loomadele on loodud väga head elukeskkonnad, mis jätavad loomuliku mulje.

Loomaaed on asutatud juba 1752.a. imperaatorliku loomaaiana. See teeb sellest loomaaiast ühtlasi vanima loomaaia maailmas. Loomaaia idee pärineb Maria Theresialt. Kuna algselt oli loomaaed nö lihtrahvale kinni siis planeeriti parki ka mitmeid teisi hooneid, nt hommikusöögipaviljon. Ka tänapäeval on mitmed hooned alles ja annavad aimu loomaaia endistest aegadest.

Reisisell.ee soovitab kõigil, kes Viini külastavad, külastada ka seda loomaaeda.