Bussireis Tsehhi

Aastal 2008 sai tehtud üks nädalane bussireis Tsehhi mille peamine raskuskese oli suunatud Prahale. Kuigi 2008. aasta oli veel majandusbuumi aasta ning nii mõnelegi tundus bussireis ammuse igandina, siis minule meeldivad bussireisid. Kui aega on, siis miks mitte ju.

Mitmed reisibürood pakkusid enam-vähem sarnaseid Tsehhi reise. Kuna reisid olid sarnase sisuga, siis jäi silma soodsa pakkumisega Bohemian Travel reis. Reisibüroo pakkus lisatasu eest üsna kesklinnas asuvat kolmetärni hotelli. Mõeldud tehtu ja augusti algul toimub reis sai broneeritud.

Kaart reisi põhipunktidest.


View Tsehhi in a larger map 

Meie reis algas tegelikult hilistel/varajastel öötundidel, kell 2 öösel sai asutud autoga teele Tallinna suunas. Sõit sujus kenasti ja pärast auto parkimist tuli jääda ootama kella 6 mil pidi buss väljuma.

Kuigi reisi hind oli võrreldes teistega odavam, siis üks positiivne üllatus tabas meid kohe hommikul. Kell 6 vuras meile ette üsna uue välimusega Bussireiside MB reisibuss. Sõit võis alata.

Esimese päeva eesmärgiks oli jõuda Poola ööbima. Lõunaajal sai tehtud kohe Leetu jõudes söögipeatus Eestlastele tuntud söögikohas.

Meie buss:

Teise päeva varahommikul sai jätkatud teekonda Praha suunas. Sõit kulges ilusti ja eriti suuri seisakuid seoses teetöödega ei esinenud. Koos pimeduse saabumisega sai saabutud ka Prahasse. Hotelliks osutus pisike Praha 3 asuv hotell mis oli kõigest 20-30min jalutuskäigu kaugusel Karli sillast. Jahh, hästi läks, need kes valisid 2** hotelli, neid ootas veel pikk tee linna äärde.

Kolmas päev oli täielikult Prahaga tutvumiseks. Hommikusöök oli päris rahuldavas rootsi lauas ja kuna buss tuli meile järgi linna äärest, siis saime ka võrreldes 2** hotellis ööbijatega kauem magada. Linnaekskursioon oli päris pikk ja põhjalik. Selle käigus sai nähtud peamisi Praha vaatamisväärsusi ning kuulda ajaloost. Mõned pensionärid olid lausa nii põhjalikud, et panid giidi jutu kirja...
Õhtul sai heita pilgu Prahale ka vee pealt, nimelt sai osaletud väikesel paadireisil mööda jõge. 

Neljanda päeva hommikul sai sõidetud Prahast eemale - Karlovy Varysse. See linnake on tuntud oma kuumavee allikate poolest ja seetõttu on kujunenud sellest kuurort. Linn asub maaliliselt mägede vahel ning loomulikult ei puudu siit ka oja. Põgusa ekskursiooni ja erinevate mineraalvete maitsmise järel anti mõnusalt pikk vaba aeg. Seda sai sisustatud nii kuidas inimesed ise tahtsid. Meie otsustasime sõita funikulööriga ülesse mäkke, et seal keha kinnitada ja mekkida Tsehhi õlut. Pärast seda oli võimalik supelda termaalvee basseinis. Viimane oligi tegelikult ainult bassein, mingeid mullivanne ega muid atraktsioone seal polnud.

Õhtul külastasime helisevate purskkaevude etendust.

Viiendal päeval ehk ühtlasi ka viimasel Tsehhi päeval sai sõidetud jällegi Prahast eemale Kutna Horasse. Endisesse mündilinna kus kunagi valmisid kõik Tsehhi mündid. Tegemist on kauni ja vaikse väikelinnaga kus sai rahulikult jalutatud. Linna üheks suureks vaatamisväärsuseks on ka luukamber.

Kuuenda päeva varahommikul tuli alustada koduteega. Kui senini oli 3*** hotelli inimesed saanud kauem magada, siis sellel hommikul läks teisiti. Buss väljus esimesena meie hotellist ja seejärel suunduti äärelinna 2** inimestele järgi. Sõit oli pikk, selle jooksul sai veelkord rõõmu tuntud, et otsustasime valida 3*** hotelli. Pärast ülejäänud rahve peale võtmist jätkus tee Poola poole. Keskpäeval toimus Poolas ka söögipeatus. Päevateekond oli väga pikk, sest hotell asus teisel pool Varssavit Pisa linnas. Hotelli saabusime südaöösel, aga ühtlasi oli tegemist ka ühe kõige uhkema hotelliga reisi jooksul.

Seitsmenda päeva hommikul jätkasime tagasiteed. Tuttavas söögikohas söögipeatud ja seejärel edasi Eesti sunas. Kuna eelmisel päeval sai läbitud suurem osa Poolast, siis Tallinna saabusime üsna varakult, kella 19 paiku.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et tegemist oli väga hästi korraldatud reisiga mille hinna ja kvaliteedisuhe oli väga hea. Mõningane eelarvamus "odavreisi" suhtes oli põhjendamatu ja kõik kulges väga hästi.