Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Venemaal

Pilt Pilt
Vasta
Kasutaja avatar
reisisell
Veebilehe administraator
Postitusi: 3420
Liitunud: 06 Jaan 2018, 17:59
Asukoht: Tallinn

Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Venemaal

Postitus Postitas reisisell » 17 Juul 2018, 10:47

Teema arutamaks riigis viibimise piirangute, riiki sisenemise võimaluste ja viisa/viisavabaduse kohta.

Kasutaja avatar
vandersell
Postitusi: 1930
Liitunud: 06 Veebr 2018, 21:36

Re: Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Venemaal

Postitus Postitas vandersell » 01 Sept 2018, 10:28

Info Välisministeeriumi kodulehelt:
Välisministeeriumi andmetel vajab Eesti kodanik Venemaale reisimiseks viisat. Viisat saab taotleda Vene saatkonnast Tallinnas, konsulaatides Tartus ja Narvas või Vene viisakeskusest Tallinnas.

Välismaalase passi omanikel palume riiki sisenemise tingimused üle kontrollida Venemaa Föderatsiooni Suursaatkonnast Tallinnast või Venemaa viisakeskusest.

Transiidiviisa annab välismaalasele õiguse läbida Venemaa Föderatsiooni territooriumi tingimusel, et ükski läbisõit ei kesta üle kolme päeva. Viisataotlejalt nõutakse sõidudokumentide (piletite) koopiaid kogu marsruudi kohta ning sihtriigi passi või viisat.
Lennujaama transiidiviisa nõudest on vabastatud välismaalased, kes ei lahku lennujaama transiiditsoonist ning nende järgmine lend toimub vähem kui 24 tunni jooksul. Kui on vajalik lennujaamade vaheline transport või muul põhjusel lahkumine transiiditsoonist või järgmine lend on Venemaa siselend (sh Valgevenesse), on transiitviisa vajalik.

Erandina saavad viisavabalt Venemaale siseneda kindlatest sadamatest kruiisireisijad, kes ei viibi Venemaal kauem kui 72h. Viisavabad sadamad on:
• Suursadam Peterburis (Большой порт; Санкт-Петербург)
• Reisisadam Peterburis (Пассажирский порт; Санкт-Петербург)г)
• Vladivostoki sadam (Владивосток; Приморский край)
• Viiburi sadam (Выборг; Ленинградская область)
• Kaliningradi sadam (Калининградская область)
• Korsakovi sadam (Корсаков; Сахалинская область)
• Novorossiiski sadam (Новороссийск; Краснодарский край)
• Sotši sadam (Сочи; Краснодарский край)
Täpsem info: http://www.visitrussia.com/visas/visafreeentry.htm

Kõik Venemaale reisivad välismaalased peavad täitma inglise või vene keeles migratsioonikaardi. Kaardid on saadaval piiripunktides. Täidetud kaarti tuleb endaga kogu aeg kaasas kanda. Kaarti vajate maale sisenemisel ning oma Venemaal viibimisest teavitamisel (end. ajutise viibimise registreerimine). Lahkumisel võetakse kaart piirivalveametniku poolt ära.
Välismaalaste ja kodakondsuseta isikute migratsiooniarvestuse seadus.
Venemaale ajutiselt sõitnud välismaalasel, kes viibib riigis üle 7 tööpäeva, tuleb oma viibimisest teavitada kohalikku migratsiooniameti üksust. Ka alaliselt Venemaal elav välismaalane peab oma pikemast kui 7 päevasest viibimisest mitte elukohajärgses Venemaa territoriaalüksuses teavitama kohalikku migratsiooniametit.
Kui välismaalane peatub Venemaal olles hotellis, sanatooriumis või muus majutusasutuses, peab välismaalase Venemaal viibimisest kohalikku migratsiooniteenistuse üksust teavitama nimetatud majutusasutus. Sellisel juhul teavitatakse välismaalase viibimisest Venemaal ka juhul, kui isik viibib Venemaal alla 3 päeva.
Kui välismaalane ei ela hotellis ega muus majutusasutuses, peab välismaalase Venemaal viibimisest kohaliku migratsiooniteenistuse üksust teavitama kutsuja. Selleks tuleb kutsujale esitada reisidokument, viisa ning migratsioonikaart. Kutsujaks võib olla ükskõik milline Vene kodanik või juriidiline isik. Kutsuja täidab vormikohase ankeedi ning esitab selle välismaalase saabumisest 3 tööpäeva jooksul kohalikule migratsiooniteenistuse üksusele või saadab sinna kohaliku postiasutuse kaudu.
Kui kutsuja ei saa mõjuvatel põhjustel ise välismaalase saabumisest teavitada, võib välismaalane ise oma saabumisest teavitada kohalikule migratsiooniteenistuse üksusele või saata kohaliku postiasutuse kaudu, lisades selleks kutsuja kirjaliku nõusoleku.
Kohalik migratsiooniteenistuse üksus või postiasutus kontrollivad ankeedi täitmise õigsust ning teevad koheselt ankeedi ärarebitavale osale märke teate vastuvõtmise kohta. See märge ankeedi ärarebitaval osal on kinnituseks, et välismaalane on täitnud kohustuse teavitada enda Venemaale saabumisest tema arvele võtmiseks. Märkega ankeedi osa jääb kuni välismaalase riigist lahkumiseni välismaalasele, mida tuleb koos passi või passi koopiaga ja migratsioonikaardiga endaga alati kaasas kanda.
Välismaalase riigist lahkudes tuleb kätte jäänud ankeedi osa anda kutsujale, kes on kohustatud selle viima kohalikku migratsiooniteenistuse üksusse, et välismaalane arvelt maha võetaks.

Reisimine Venemaa ja Valgevene vahel: alates septembrist 2016 ei ole kolmandate riikide kodanikel, sh Eesti kodanikel, lubatud ületada Venemaa-Valgevene piiri autoga või rongiga. Venemaa-Valgevene piiri ületamine on võimalik ainult Venemaa ja Valgevene kodanikele. Võimalik on piiriületus lennukiga või kui Eesti kodanik soovib autoga reisida Venemaalt Valgevenesse (või vastupidi), siis tuleb seda teha mõne teise riigi kaudu.
“The best view comes after the hardest climb”

Kasutaja avatar
reisisell
Veebilehe administraator
Postitusi: 3420
Liitunud: 06 Jaan 2018, 17:59
Asukoht: Tallinn

Re: Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Venemaal

Postitus Postitas reisisell » 07 Aug 2019, 19:02


seljakotirändur
Postitusi: 368
Liitunud: 05 Aug 2019, 18:00

Re: Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Venemaal

Postitus Postitas seljakotirändur » 10 Okt 2019, 17:39

Teadmiseks kõigile, kes plaanivad lähiajal Venemaad Narva kaudu külastada, siis piiriülene sild läheb remonti ja järjekord piiril võib selle tõttu pikeneda.
ERR.ee: Sild Eesti ja Venemaa vahel Narvas läheb remontiseljakotirändur
Postitusi: 368
Liitunud: 05 Aug 2019, 18:00

Re: Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Venemaal

Postitus Postitas seljakotirändur » 07 Veebr 2020, 18:38

Leedu arvamus Venemaa uute viisatingimuste kohta:
ERR.ee: Leedu luure: Vene viisalihtsustus suurendab julgeolekuohtu

Sepp
Postitusi: 122
Liitunud: 04 Veebr 2018, 23:37

Re: Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Venemaal

Postitus Postitas Sepp » 12 Veebr 2020, 19:25

Uudiseid vene viisavabaduse kohta aina tuleb. Alates 2021 laientatakse e-viisat üle Venemaa. Huvitav, mis selle "low-cost" hinnaks siis ka lõplikult tuleb. Kasu sellest võib saada Aeroflot, et lisaks lihtsalt Venemaale reisijate lisandumisega võib juurde tulle neid, kes talvel soovivad Aasiasse lennata, aga on sellest seni loobunud kasutamaks Aerofloti teenuseid pikka ümberistumise tõttu. Edaspidi oleks võimalik külastada ka Moskvat. Lennujaam on küll linnast suhteliselt kaugel. Oleks Aeroflot ja Moskva linnajuhid eriti targad, siis võiks siin ka kasutada seda Moskvas ööbimise variandi pakkumist. Selline nagu Qataril näiteks oli. Vene asjaajamist arvestades kui see mõne kõrgema tegelase pähe ei tule, siis see tõenäoline ei tundu.
Themoscowtimes.com: Russia to Offer Simplified E-Visas to 53 Countries, Snubs U.S. and Britain

Kasutaja avatar
vandersell
Postitusi: 1930
Liitunud: 06 Veebr 2018, 21:36

Re: Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Venemaal

Postitus Postitas vandersell » 17 Mär 2020, 20:25

“The best view comes after the hardest climb”

Vasta

Mine “Venemaa”