Reisimise mõju keskkonnale

carmen
Postitusi: 9
Liitunud: 25 Apr 2018, 20:53

Reisimise mõju keskkonnale

Postitus Postitas carmen »

Viimasel ajal kõige muu seas räägitakse ka väga palju reisimise kahjustavat mõju keskkonnale. Ilmselgelt lennundus kasvab meeletult tootes sellega üha enam CO2-te. Lisaks populaarsetes kohtades tekitab tihtilugu ületurism probleeme keskonnale ja kohalikele. Ma pean tunnistama, et selles tulenevalt olen kordi oma reisisihtkoha valikus muutusi teinud. Loomulikult üritan ka sihtkohas olla võimalikult sõbralik kohalikule keskkonnale. Ootaks huviga teiste nõuandeid, kuidas reisides oma jälge vähendada.

Kaspar90
Postitusi: 1805
Liitunud: 06 Jaan 2018, 19:20

Re: Reisimise mõju keskkonnale

Postitus Postitas Kaspar90 »

Avalik meedia sellest üha rohkem räägib tõesti. Lennupileteid kuhugi valides on minu jaoks näiteks väga oluline ümberistumise aeg ja loomulikult ka kordade arv. Nooremas eas, mis oli küll üsna hiljuti :D, oli tähtis piletite hind, nüüd vaatan ka lennu aegu, ümberistumisi ja kogu aega ja mõistliku hinnavahega olen nõus maksma rohkem. Ausalt tunnistades pean tunnistama, et seda teen eelkõige mugavuse pärast ja ei arvesta siina keskkonna mõju. Oma häbi vähendamiseks otsisin ühe veebilehe, kus saab oma erinevate marsruutidega sihtkohti võrrelda: http://www.webflyer.com/travel/mileage_calculator/
Kahjuks ei oska öelda, kas nad ka maailma kumerust arvestavad.

SanderS
Postitusi: 1525
Liitunud: 07 Jaan 2018, 15:32

Re: Reisimise mõju keskkonnale

Postitus Postitas SanderS »

Negatiivsete asjade kõrval võiks rääkida ka positiivsetest. Selge on ju see, et keskkonna kaitsmine on üsna kallis tegevus. Palju reostust tuleb ja muud kahju keskkonnale tuleb just vaesedest riikidest. Maailmas on väga palju vaeseid riike, kus suur osa sissetulekutest tuleb just turismist. Ilma selle sissetulekuta oleks need riigid veel vaesemad. Seega mina soovitaks oma reisiraha viia vaesematele riikidele ja see on ka odavam teie enda rahakotile.

seljakotirändur
Postitusi: 1386
Liitunud: 05 Aug 2019, 18:00

Re: Reisimise mõju keskkonnale

Postitus Postitas seljakotirändur »

Ma olen seda ühes teemas juba korra maininud, aga mind tooks siinkohal eeskujuks Armeenia. Vaene riik? Jah! Mõtlevad keskonnale palju? Pigem ei? Siiski enamikes linnades on väga palju tänavadelt näha joogipunkte, mida inimesed agaralt kasutavad! Vesi nendes on puhas ja ohutus. Arenenud riikidel oleks sellest oluliselt õppida!

Sepp
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Veebr 2018, 23:37

Re: Reisimise mõju keskkonnale

Postitus Postitas Sepp »

Minu jaoks on see teema üldiselt silmakirjalik. Meil on palju probleemsemaid kohti kui lennukite tekitatav Co2. Enne võiks kogu tööstuse natukene kontrolli alla saada kui reisimisest selle teemana rääkida.

Robi
Postitusi: 23
Liitunud: 01 Sept 2018, 17:48

Re: Reisimise mõju keskkonnale

Postitus Postitas Robi »

Sepp kirjutas:
22 Nov 2019, 22:32
Minu jaoks on see teema üldiselt silmakirjalik. Meil on palju probleemsemaid kohti kui lennukite tekitatav Co2. Enne võiks kogu tööstuse natukene kontrolli alla saada kui reisimisest selle teemana rääkida.
Nõustun selle arvamusega. Julgen pakkuda, et ühest Eesti ahjuküttega majast paiskub aasta jooksul rohkem heitgaase õhku kui mina "toodan" oma keskküttega korteris ja lennates kokku.

Lintzik
Postitusi: 7
Liitunud: 14 Apr 2018, 11:48

Re: Reisimise mõju keskkonnale

Postitus Postitas Lintzik »

Asi ei ole ju võistlus, kes saastab rohkem! Koomale tuleb tõmmata igal suunal. Minu meelest oleks väga mõistlik kui näiteks Euroopas lennuliinidele, kus on olemas alternatiiviks mõistlik raudtee transport, siis lennunudes maksutatakse seda ja omakorda selle rahaga toetatakse raudtee transporti.

kaisa
Postitusi: 72
Liitunud: 10 Apr 2018, 20:47

Re: Reisimise mõju keskkonnale

Postitus Postitas kaisa »

Tahate alustada keskkonna säästmist? Palun väga lõpetage kalli pudelivee ostmine lennujaamas(miks mitte ka mujal) ja võtke oma tühi pudel kaasa. Kõikjal Euroopas ja Põhja-Ameerikas peaks saama puhast joogivett WC kraanist. See on tegelikult üsna levinud ja tundub, et osad lennujaamad on asunud lausa selle vastu võitlema kasutades ebamugavat kraani disani, mis teeb pudeli täitmise raskeks.

Sepp
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Veebr 2018, 23:37

Re: Reisimise mõju keskkonnale

Postitus Postitas Sepp »


Kadri
Postitusi: 30
Liitunud: 20 Sept 2019, 21:19

Re: Reisimise mõju keskkonnale

Postitus Postitas Kadri »

kaisa kirjutas:
18 Dets 2019, 21:34
Tahate alustada keskkonna säästmist? Palun väga lõpetage kalli pudelivee ostmine lennujaamas(miks mitte ka mujal) ja võtke oma tühi pudel kaasa. Kõikjal Euroopas ja Põhja-Ameerikas peaks saama puhast joogivett WC kraanist. See on tegelikult üsna levinud ja tundub, et osad lennujaamad on asunud lausa selle vastu võitlema kasutades ebamugavat kraani disani, mis teeb pudeli täitmise raskeks.
ERR.ee: Pudelivee tootjad ennustavad pudelivee turult taandumist
Ma ühinen täielikult kaisa arvamusega. Jagatud uudis õnneks ka toetab seda. Ilmselgelt väga suur tarbijaskond pudeliveele on turistid. Kuna on teada on piilupart Donalt Ameerikas selliseid vaateid väga ei poolda ja mujal Maailmas võib see jääda raha taha, siis võiks Euroopa liit siin eeskuju näidata. Mingite direktiividega võiks nõuda seda, et seal, kus liigub palju inimiesi/turiste, siis seal peab olema võimalik ka tarbida joogivett. Lennujaamad võiks sinna hulka kaasata.

Vasta

Mine “Vaba teema”