Äpardused reisimisel

mia
Postitusi: 15
Liitunud: 26 Okt 2018, 09:36

Äpardused reisimisel

Postitus Postitas mia »

Ilmselt puudutab see teema enam neid, kes korraldavad oma reise ise ja ei kasuta reisibüroo teenuseid. Kuna hetkel uute reiside planeerimisest pole väga rääkida, siis võiks jagada seniste reiside kogemusi. Millised on olnud teie reisimisel suuremad äpardused ja mis need teile maksma on läinud? Ma usun, et kõikidel rohkem reisinud inimestel on mõni kogemus teemal "kuidas ma nii loll sain olla". Aitame siis üksteisel vähem lollina tunda :lol: Teen siis ise asjadega algust.

Juhtum 1: 2019 Phu Quoci saarelt. Avastasime kahekesi rolleritega saart. Kogu ümbruskond tundus nii äge, et meil mõlemal mõlemal kadus tähelepanu. Ühel hetkel suri minu roller välja ja põhjus oli kohe selge. Kütus oli otsas! Reisikaaslasel oli see ka nullis, aga veel roller töötas. Kaasa aitas ilmselt see, et seda "punast tulukest", mis hoiataks selle eest eraldi ei olnud. Siiski meile mõlemale tundus varem, et selline asi saab juhtuda ainult blondi naljades. Õnneks oli lähedal üks majutusasutus. Läksime sinna oma muret kurtma, õnneks räägiti ilusti inglise keelt. Neil oli seal olemas oma taksofirma, kellega ühendust võeti ja üks taksojuht tõi meile pärast mõningast ootamist piisavalt kanistriga kütust, et edasi sõita ja juhendati, kus järgmine tankla on. Rahaliselt see midagi hullu kokkuvõttes ei olnud, aga asi oli piinlik ja aega läks ka omajagu kaduma.

Juhtum 2: aastat enam ei mäleta, aga vaja oli kiiresti samal päeval sõita Soome. Tallinn-Helsingi suuna asemel suutsin osta hoopis Helsingi-Tallinn suuna pileti. Sadamasse jõudes viga arvastades ootas kiirkõnd teise terminali ja kahjuks jäi esimese laevapileti hind.

Toome
Postitusi: 13
Liitunud: 04 Mai 2018, 20:25

Re: Äpardused reisimisel

Postitus Postitas Toome »

Minu äpardus on seotud lennupiletitega. Oma esimesed lennupiletid elus suutsin osta Air Balticuga nii, et nädalase puhkuse asemel ostsin piletid samale lennule kohe tagasi. Lugematuid kordi vaatasin erinevaid pakkumisi ja lõpuks ostma asudes lihtsalt nii. Eksimisele ja sellest pääsmisele aitas kaasa see, et piletid olid sama hinnaga. Loomulikult ostsin need piletid reedel pärast tööpäeva. Võrdlemisi kohe oma eksimust märgates kirjutasin klienditoele. Esmaspäeva hommikul tuli kiri, et vahetavad tasuta ära, sest hind on sama. Pärast seda ma vaatan mingi 5-6 korda iga kord üle lennupiletid ostes, et kõik ajad ja andmed õiged oleks.

mariii
Postitusi: 41
Liitunud: 22 Veebr 2018, 22:21

Re: Äpardused reisimisel

Postitus Postitas mariii »

Kogemus Filipiinidelt, mis lõpuks küll suureks äparduseks ei kujunenud. Filipiinidel oli ees ootamas tagasilend koju Manilast. Saabudes olime lennujaama kasutanud ainult ümberistumiseks, aga lennujaamast väljunud ei olnud. Tagasilennu hommikul sai õnneks vara startitud. Lend oli Qatariga ja ei mäleta, kas takso kasutamiseks sai kasutatud Uberit või Grabi. Igatahes sihtkohta otsides tuli tulemus ala "Manila airport Qatar midagi". Unise peaga sai see sihtkoht valitud. Kohale jõudes hakkas vaikselt selguma, et see on hoopis mingi teine terminal. Antud taksojuht meid uude sihtkohta ei nõustunud viima, sest uus klient ootas teda. Õnneks oli piisav ajavaru, et mingi 8-10km taksosõit õigesse terminali lõpuks probleemiks ei ostunud. Rahaliselt oli kadu võrdlemisi väike. Samas tasuks sellest meelde jätta, et alati tasub tagumikku laiaks istuda lennujaamas kui hotellis.

Jaanika38
Postitusi: 8
Liitunud: 10 Jaan 2020, 20:57

Re: Äpardused reisimisel

Postitus Postitas Jaanika38 »

Minul natukene kulukam kogemus. Reis oli Tallinn-London-New York. Piletid olid eraldi ja Londonisse saabusime võrdlemisi hilja õhtul, kust edasi pidime lendama järgmisel hommikul. Leppisime elukaaslasega kokku, et paneme äratuse ainult tema telefoni. Sellel ajal töötas mu elukaaslane nimelt Tallinn-Stockholm laeval. Miks see on oluline? Nimelt kuna laevas toimub kogu elu Eesti aja järgi, siis laeva töötajad võtavad enamasti kellaaja automaatse uuendamise maha tööl olles. Kuna uneaeg oli lühike, siis polnud ka lootust, et ise varem ärkaks. Hommikul pärast ärkamist sai ka natukene rahulikult tegutsetud kuni mina enda telefoni ühel hetkel vaatasin. Reisi ära ei tahtnud jätta, sest oli ikkagi puhkus selleks planeeritud, aga sellest palju see asi maksma läks enam rääkida ei taha.

Kuusk
Postitusi: 6
Liitunud: 27 Juul 2020, 21:20

Re: Äpardused reisimisel

Postitus Postitas Kuusk »

Jaanika38 kirjutas:
25 Sept 2020, 18:25
Minul natukene kulukam kogemus. Reis oli Tallinn-London-New York. Piletid olid eraldi ja Londonisse saabusime võrdlemisi hilja õhtul, kust edasi pidime lendama järgmisel hommikul. Leppisime elukaaslasega kokku, et paneme äratuse ainult tema telefoni. Sellel ajal töötas mu elukaaslane nimelt Tallinn-Stockholm laeval. Miks see on oluline? Nimelt kuna laevas toimub kogu elu Eesti aja järgi, siis laeva töötajad võtavad enamasti kellaaja automaatse uuendamise maha tööl olles. Kuna uneaeg oli lühike, siis polnud ka lootust, et ise varem ärkaks. Hommikul pärast ärkamist sai ka natukene rahulikult tegutsetud kuni mina enda telefoni ühel hetkel vaatasin. Reisi ära ei tahtnud jätta, sest oli ikkagi puhkus selleks planeeritud, aga sellest palju see asi maksma läks enam rääkida ei taha.
Sellepärast tasubki oma äratused alati dubleerida. Ma olen tööle hilinenud, sest nutitelefonil sai ootamatult aku tühjaks öösel millegipärast. Seega kui on väga olulised ärkamised hommikul, siis mina alati dubleerin. Näiteks kasutan Polarise pulsikella, mis on väga primitiivne ja võimalus, et see alt veab, on väike.


florist
Postitusi: 5
Liitunud: 05 Aug 2019, 20:03

Re: Äpardused reisimisel

Postitus Postitas florist »

Minul endal on õnnestunud suuri äpardusi vältida, ilmselt sellepärast, et olen suur pabistaja, aga sõbrannal juhtus suvel eelmine aasta korralik äpardus. Sõitma pidid nad Tallinnast Kiievi koos abikaasaga. Sõit sai alguse Tartust. Kodust lahkumisega hakkas vaikselt kiireks minema, aga ei midagi erilist. Kahekesi sahmides võttis naine viimast sõõmu kohvist kui mees talle kogemata vastu läks nii, et natukene kohvi lendas jaki peale. Naine vahetas jaki ära ja asusid teele. Kosel tegid nad lüihkese peatuse, kus selgus, et sõbranna ei leia oma passi üles. Pärast esmast paanikat selgus kohe ka põhjus, et pass oli jäänud vahetatud jaki taskusse. Kadu lisaks pettumusele olevat olnud 600 euro kanti.


Mark
Postitusi: 281
Liitunud: 12 Jaan 2021, 22:40

Re: Äpardused reisimisel

Postitus Postitas Mark »

Mul juhus Vietnamist, mis kus valuuta väärtused on suured. Esimesel või teisel õhtul maksime restorani arvet. Ladusin summat koos jootrahaga arve vahele. Mingi hetk hiljem kui juba hakkasime lahkuma tuli teenindaja tagasi ja näitas meile, et olime 50 000 rahatähe asemel pannud 500 000 ja pahandas meiega, et oleksime ettevaatlikumad. Kadu oleks olnud mingi 20 euro kanti. Tänasime teda ja jätsime lisaks korraliku jootraha lisaks. Samas sai taksoga võidetud raha maha mängitud, sest pettuse vältimiseks sai küll esialgu summa kokkulepitud, aga lõpuks väideti, et see on sõitja kohta mitte kokku ja andsime agresiivsele taksojuhile lõpuks ikkagi alla. Tagantjärgi tarkusena oleks võinud lihtsalt ära jalutada.


Vasta

Mine “Vaba teema”