Kawasani kosk

Cebu City, Moalboal, Oslob
Vasta
Kasutaja avatar
reisisell
Postitusi: 2268
Liitunud: 06 Jaan 2018, 17:59
Asukoht: Tallinn

Kawasani kosk

Postitus Postitas reisisell »


SanderS
Postitusi: 1525
Liitunud: 07 Jaan 2018, 15:32

Re: Kawasani kosk

Postitus Postitas SanderS »


mariii
Postitusi: 41
Liitunud: 22 Veebr 2018, 22:21

Re: Kawasani kosk

Postitus Postitas mariii »

Selles kohas sain ma Filipiinide reisi ainukese kergema pettuse osaliseks ja seda üsna amatöörlikult. Teel rolleriga sinna oli teel väga palju erinevaid pakkumisi ja lausa sõidu pealt üritati teise rolleri pealt pakkumist teha. Ignoreerisin neid kõiki ja mõtlesin, et lähen lihtsalt kohale. Kohale jõudes sõitsin kose poole olevale teele ja sain suht kohe aru, et see mõeldud jalakäiatele, aga kohe pakuti parkimisvõimalust paarikümne meetri kagusel. Sain aru, et eemal maanteel on see tasuta, aga 50 pesot selle eest maksta tundus ka okei. Seal samas pakuti mulle canyoneering teenust, aga esialgu sellest loobusin, et lähen vaatan kose lihtsalt läbi esmalt. Üks härra tuli minuga kaasa ja talle oli nagu okei, et otsustan hiljem, aga mõned sajad meetrid kõndides tegin otsuse, et maksan küsitud 2000 pesot ja võtan tuuri. Liikusime edasi ja poolel teel oli tema kodu ja teeninduspunkt, kust sain endale kiivri ja vesti. Seejärel liikusime tagasi väljapääsu suunas. Mingi kilomeetrine reis tagasi teostati suvalise rolleriga, mis seal teenust pakkus(sellel teel tundus siis luba sõita olevat ainult kohalikel). Selle sõidu eest maksis giid. Jõudes maanteele, siis liikusime juba võimsama mootorratta peale ja see viis meid 10-20 kilomeetrit eemale "starti". Ka see juht tahtis kohale jõudes oma tasu, mille maksis giid. Enne väiksemale teele sattumist tuli täita ka ankeet ja giid vist jälle maksis väikse tasu. Sõit sinna oli minu jaoks sama hirmus kui elamus ise. Juht kihutas mägiteedel ikka päris hullumeelselt minu jaoks. Alustades tundus tundus giidil pidevalt nagu tuli takus, et saaks võimalikult ruttu läbi, aga samas oli tegelikult ta väga sõbralik. Ühel köiega hüppel pidi ka eelnevalt maksma mingi väikse tasu, aga seda tegi ka giid minu eest. Seda kuuldes tekib küsimus, et kus see pettuse osa oli? Järgmisel päeval Moalboalis kuulsin kohast, kust võtsin paadituuri, et nemad pakkusid sama tuuri teistele klientidele 1500 pesot eest, kus hinnas oli ka lõuna. Lisaks hoiatati, et enamus pakkujaid ei tee tervet rada läbi. Hiljem youtubes videosid vaadates selguski, et minul jäi üks osa käimata. Hoolimata kõigest sellest oli see reisi üks ägedamaid elamusi. Giid tegi ka minu telefoniga fotosid ja videosid, mis olid väga suureks plussiks üksi reisimisel.

Vasta

Mine “Cebu”