Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Jamaical

Pilt Pilt
Vasta
Kasutaja avatar
reisisell
Postitusi: 2268
Liitunud: 06 Jaan 2018, 17:59
Asukoht: Tallinn

Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Jamaical

Postitus Postitas reisisell »

Teema arutamaks riigis viibimise piirangute, riiki sisenemise võimaluste ja viisa/viisavabaduse kohta.

Üldinfo:
Jamaica on saareriik ja sellel puudub maismaapiir ühegi teise riigiga.

Reisil koju naastes:
Eestisse tagasitulekul tasub arvestada kaupade kaasatoomise liiduvälisest riigist reeglitega. Nendega saab tutvuda Maksu- ja Tolliameti kodulehel.

Kasutaja avatar
vandersell
Postitusi: 1958
Liitunud: 06 Veebr 2018, 21:36

Re: Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Jamaical

Postitus Postitas vandersell »

Info Välisministeeriumi kodulehelt:
Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Jamaical viisavabalt kuni 30 päeva turismi eesmärgil tingimusel, et on olemas tõend, mis kinnitab vaktsineerimist leetrite, lastehalvatuse ja punetiste vastu. Tõendi puudumisel saab viisat taotleda piiril, kohustusega läbida ülevaatus ja tervisekontroll.
“The best view comes after the hardest climb”

Marin
Postitusi: 10
Liitunud: 02 Jaan 2020, 17:28

Re: Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Jamaical

Postitus Postitas Marin »

Kohe varsti on meil perega ootamas ees reis Jamaicale. Mees mul kuulis sõbra käest, et Jamaicale saabudes pidid olema meeletut pikad järjekorrad olema passikontrollis, kus pole mingi probleem istuda 2-3 tundi. Kuna meiega on laps kaasas, siis tekitab minus vähe hirmu. Oskab keegi kinnitada või ümber lükata seda asja. Kui tõsti järjekorrad seal nii pikad on, siis ootaks nõuandeid, kuidas seda enda jaoks kergemaks teha.

kenny
Postitusi: 20
Liitunud: 27 Okt 2018, 19:20

Re: Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Jamaical

Postitus Postitas kenny »

Marin kirjutas:
02 Jaan 2020, 21:50
Kohe varsti on meil perega ootamas ees reis Jamaicale. Mees mul kuulis sõbra käest, et Jamaicale saabudes pidid olema meeletut pikad järjekorrad olema passikontrollis, kus pole mingi probleem istuda 2-3 tundi. Kuna meiega on laps kaasas, siis tekitab minus vähe hirmu. Oskab keegi kinnitada või ümber lükata seda asja. Kui tõsti järjekorrad seal nii pikad on, siis ootaks nõuandeid, kuidas seda enda jaoks kergemaks teha.
Mina olen Kingstoni lennujaamas oodanud oma elu pikemas passijärjekorras. Ajaliselt kahjuks öelda enam ei oska kaua seal täpselt läks. Reisi ajal hiljem suhtlesime Ameerika turistidega, kes külastavad saart tihti ja nemad rääkisid, et enamasti tõesti järjekorrad pikad on, aga mitte alati. See oleneb sellest palju lende teie lennuga samal ajal maandub. Nemad igatahes kasutavad viimasel ajal mingit fast track teenust. Pere peale võib see teenus muidugi kokku päris korraliku summa maksta. Esimese asjana ürita välja selgitada palju lende teie lennuga samal ajal ja enne seda maandub. Väikese võidu annab ka see kui saate lennukis kohti valida, siis istuge nii ette kui võimalik. Saate vähemalt enda lennult esimeste seas järjekorda.

Marin
Postitusi: 10
Liitunud: 02 Jaan 2020, 17:28

Re: Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Jamaical

Postitus Postitas Marin »

Tänud vastuse eest. Kuidas ma saan vaadata samal ajal maanduvaid lende? Googeldasin seda fast track servicest, aga ühte kindlat vastust ei suutnud sellele teenusele leida.

kenny
Postitusi: 20
Liitunud: 27 Okt 2018, 19:20

Re: Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Jamaical

Postitus Postitas kenny »

Marin kirjutas:
03 Jaan 2020, 20:24
Tänud vastuse eest. Kuidas ma saan vaadata samal ajal maanduvaid lende? Googeldasin seda fast track servicest, aga ühte kindlat vastust ei suutnud sellele teenusele leida.
Otseselt enda lennu kuupäeva pikalt ette tõesti vaadata ei saa, aga kui lendad näiteks teisipäeval siis vaata nädal või kuu varem, et millised lennud sellel päeval saabuvad. Suur osa lende toimub ju järjepideva graafiku alusel, et mingeid muutusi väga ei tohiks olla. Alati jääb muidugi võimalus, et mõni varem saabuma pidanud lennuk jääb hiljaks ja saabub teie lennuga samal ajal. Millisesse lennujaama üldse lendate? Jamaical rahvusvahelisi lennujaama mitu.

Mihkel
Postitusi: 634
Liitunud: 30 Mär 2018, 12:49

Re: Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Jamaical

Postitus Postitas Mihkel »

Euronews avaldas nimekirja, kus Euroopa liit lubab kodanikke alates 1. juulist siseneda. Tegemist on on esialgse nimekirjaga, aga hetkesisuga kuulub Jamica lubatud riikide nimekirja. Siinkohal tasub arvestada, et iga liikmesriik võib mõnele nendest riikidest keelata ligipääsu või rakendada karantiini. Lisaks ei pruugi see tähendada kohe reisimisvõimaluste olemasolu.


Vasta

Mine “Jamaica”