Majutuskoha otsimine ja valimine reisil

Vasta
Kasutaja avatar
vandersell
Postitusi: 1958
Liitunud: 06 Veebr 2018, 21:36

Majutuskoha otsimine ja valimine reisil

Postitus Postitas vandersell »

Teeks siin ühe põhjalikuma teema majutuskoha valimisel reisil. See teema ei ole mõeldud arutamaks majutuse valimiseks üksikutes kohtades. Samas võib arutada erinevusi mandrite vahel.

Majutuse tüübid:
Hotell:
Hotell on kõige levinumb majutuse tüüp. Hotellid jaotatakse oma taseme puhul tärnideks. Klassikaline kõige kõrgem on 5 tärni, aga rikkamad riigid on ka võtnud kasutusele 6 ja 7 tärni hotelli mõisteid. Riikide puhul võib tärnidest olenemata olla tase väga erinev. Eestlased tunnevad seda enamasti Egiputuse ja Türgi hotellides, kuhu puhkama minnakse. Kui Eesti 3 tärni hotell on väga okei tasemega, siis seal võib see olla alla igasugust arvestust. Mõnedes majutusvahendusportaalides võib leida asutusi, mis reklaamivad ennast hotellina, aga oma olemuselt seda nad siiski pole

Hostel:
Hostel on populaarne enamasti oma odava hinna tõttu nooremate reisijate hulgas. Hostelites pakutakse enamuses tubade müümise asemele voodikohti. Osades on seal ka eraldi toad müügis. Siiski tasub nende puhul tähelepanu juhtida, et tihti privaatne wc ja/või vannituba oma toas puuduvad. Oma iseloomult on see parim koht, kus leida uusi tuttavaid, kes reisivad samas sihtkohas. Enamasti on toad ühiskasutuses, aga on ka ainult naistele ja ainult meestele mõeldud tubasid. Väikse täituvuse tõttu on need siiski natukene kallimad. Võimalusel tasuks eelistada väiksemate voodikohtadega tubasid. Saksamaal ja mõnes Kesk-Euroopa riigis veel võib leida majutusasutsi, kus ka pesemisvõimalused on unisex. Seega seal kandis tasuks enne broneerimist see selgks teha, et ebameeldivaid üllatusi vältida.

Motell:
Motelli tüüpi majutusasutused ei ole meie regioonis väga populaarsed. Klassikalisi motelle võib näha Ameerika filmides. Need on on mõeldud oma autoga liikuvatele klientidele. Kuna need asuvad keskustest eemal, siis on seal majutus ka oluliselt odavam. Motell asub üldisel ühe- või kahekordses hoones, kus kõikidel tubadel on omaette sissepääs tänavalt. Vastuvõturuum võib asuda eraldi hones. Enamasti maantede lähedal asudes on tihti tankla ja/või erinevad söögikohad ka lähedal kui Motell neid teenuseid ise ei paku.

Kodumajutus:
Kodumajutuses on enamasti kavaliteeditase kõige rohkem kõikuv. Kuna antud juhul tegeleb teiega enamasti 1 või 2 inimest, siis võimalik kohalesaamise aeg võib nende jaoks oluline olla. Selle majutusliigi puhul on väga tähtis, et teeksite enne reisile asumist selgeks, kuidas jõuda kohale ja kuidas toimub sisseregistreerimine. Eriti oluline on see väljaspool Euroopa liitu, kus kohle jõudes võib interneti kasutamine ja helistamine olla väga kallis.

Kämping:
Kämpingu majutusstiil on enamasti mõeldud matkajatele. Antud majutusliigus pakutakse ööbimist ehitatud kämpingutest, oma parkimiskohad on matkaautodele ja võimalik on peatuda ka oma telgis. Pesemistingimused võivad ka antud kohas piiratud olla, et need tasuks enda jaoks enne selgeks teha.

Üldinfo:
Asukoht:
Asukoha valimine on väga tähtis majutuskoha valikul. Siin on võimalik saada nii petta, aga on võimalik ka väga hea diil saada. Ärge usaldage juttu majutusasutuse kodulehel või vahendaja lehel. Vaadake üle näiteks google mapsiga, et kui kaugel on teile huvipakkuvad vaatamisväärsused majutuskohast. Väiksemate linnade puhul, kus majutuspakkumisi on vähem võivad osad vahendajad kuvada otsingus lisaks otsitud linnale kuvada ka tulemusi lähiümbruse väiksematest linnadest või küladest. Kuidas asukohaga rahas võita? See eelis tuleb eelkõige esile suuremates linnades, kus hinnavahe erinevate linnaosade vahel on suurem. Kui reisil on suurem osa päevast plaanis veeta linna külastades, siis tasuks majutus võtta äärelinna. Valida tuleks koht, kuhu on hea ühistranspordi ühendus. Suurlinnades on selleks parim võimalus metroo. Siiski tasub arvestada, et kui plaanite hilisõhtuseid meelelahutus kohti külastada, siis ei pruugi ühistranspordiga tagasisaamine majutusasutusse enam võimalik.

Kohalesaamine ja lahkumine:
Esimese asjana siin tuleks enda jaoks selgeks teha, kas sisse- ja väljaregisteerimise ajad on teie jaoks sobivad teie reisiplaanidega. Juhul kui need ei peaks sobima, siis tasub majutusasutusega ühendust võtta, kas neid aegu on võimalik muuta. Juhul kui see ei ole võimalik, siis järgmise variandina tasuks uurida, et ka enne sisseregistreerimist või peale väljaregistreerimist on võimalik oma pagas majutusasutusse jätta, et vahepealsel ajal huvipäraseid kohti külastada. Autoga majutusasutusse saabudes tuleks enne selgeks teha parkimistingimused. Hea ja odav majutuskoht võib osutuda koos tasulise parkimisega hoopis oluliselt kallimaks. Muid transpordivõimalusi kasutades tasub majutuskohalt uurida, kas nad transfeeri teenust pakuvad. See toimib enamasti paremini väiksema elatustasemega riikides kui Eesti. Küsimise eest keegi raha ei küsi, aga sobiva pakkumise korral võite kindel olla, et juht teab kuhu sõita ja vahendaja kaudu broneerides on neile oluline ka üldine tagasiside. See toimib pigem väiksemate majutusasutustega paremini.
“The best view comes after the hardest climb”

Lenna25
Postitusi: 10
Liitunud: 03 Jaan 2019, 19:40

Re: Majutuskoha otsimine ja valimine reisil

Postitus Postitas Lenna25 »

Hotellide puhul on algajate puhkusereisijate seas juba klassika see, et esialgu ollakse üliõnnelik kui odavalt saadi pakett 4 või 5 tärni hotellis. Kohale jõudes aga saab selgeks, et Egiptuses ja Türgis ei vasta need tärnid muu Euroopa nõuetele. Teine asi, mille lõksu olen ise ka sattunud on see, et Bookingus reklaamitakse ennast hotellinna, aga kohale jõudes selgub, et tegemist on ikkagi kodumajutuse liiki asutusega.

Kasutaja avatar
vandersell
Postitusi: 1958
Liitunud: 06 Veebr 2018, 21:36

Re: Majutuskoha otsimine ja valimine reisil

Postitus Postitas vandersell »

Lenna25 kirjutas:
25 Dets 2020, 21:03
Hotellide puhul on algajate puhkusereisijate seas juba klassika see, et esialgu ollakse üliõnnelik kui odavalt saadi pakett 4 või 5 tärni hotellis. Kohale jõudes aga saab selgeks, et Egiptuses ja Türgis ei vasta need tärnid muu Euroopa nõuetele. Teine asi, mille lõksu olen ise ka sattunud on see, et Bookingus reklaamitakse ennast hotellinna, aga kohale jõudes selgub, et tegemist on ikkagi kodumajutuse liiki asutusega.
Väga hea tähelepankud, täiendasin teemat. Olen ühele teisele inimesele ka broneerinud toa "hotellis", mis oli hoopis tuba pubi teisel korrusel. Kui kedagi inglise keelne vikipeedia artikkel huvitab hotellide tärnidest, siis sellest saab lugeda siit: https://en.wikipedia.org/wiki/Hotel_rating
“The best view comes after the hardest climb”

Mihkel
Postitusi: 634
Liitunud: 30 Mär 2018, 12:49

Re: Majutuskoha otsimine ja valimine reisil

Postitus Postitas Mihkel »

Ma ei tea kui palju seda üle maailma on, aga Kesk-Euroopas eelkõige on jäänud mulle silma üks skeem, mida osad hotellid/hostelid kasutavad. Majutusasutasutuses teenused reklaamitakse kõik uhkelt välja koos piltidega. Kui kohale jõuad, siis teed küll check-inni antud majas, aga sinu tuba asub umbes 100m raadiuses teises majas. Jah kõiki neid teenuseid saad sa endiselt tarbida, aga eriliselt ebamugav on see külmal ajal, kus pead selleks eraldi riide panema. Näiteks kui sa reklaamid, et võid iga hetkel endale tassike teed teha, aga seda teekonda välja ei maini, siis on see ikkagi eksitav reklaam. Olen seda alati ka tagasisidet andes maininud.

Sepp
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Veebr 2018, 23:37

Re: Majutuskoha otsimine ja valimine reisil

Postitus Postitas Sepp »

Mihkel kirjutas:
16 Dets 2022, 20:22
Ma ei tea kui palju seda üle maailma on, aga Kesk-Euroopas eelkõige on jäänud mulle silma üks skeem, mida osad hotellid/hostelid kasutavad. Majutusasutasutuses teenused reklaamitakse kõik uhkelt välja koos piltidega. Kui kohale jõuad, siis teed küll check-inni antud majas, aga sinu tuba asub umbes 100m raadiuses teises majas. Jah kõiki neid teenuseid saad sa endiselt tarbida, aga eriliselt ebamugav on see külmal ajal, kus pead selleks eraldi riide panema. Näiteks kui sa reklaamid, et võid iga hetkel endale tassike teed teha, aga seda teekonda välja ei maini, siis on see ikkagi eksitav reklaam. Olen seda alati ka tagasisidet andes maininud.
Nõustun eelkõnelejaga. Minule on sellised majutusasutused jäänud silma just Saksamaal ja Austrias.

m@ger
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Sept 2020, 21:39

Re: Majutuskoha otsimine ja valimine reisil

Postitus Postitas m@ger »

Ma reisin üksi ja olen korduvalt petta saanud privaatse majutuskohaga bookingu kaudu. Küll olen ööbinud kortermaja korteris, kus lubati privaatset majutust, aga hiljem tuli välja, et pere rentis ühte tuba välja. Sarnaselt olen ka näiteks Armeenias ööbinud kohas, kus esimene öö sain privaatselt ööbida, aga hiljem tuli välja, et üks magamistuba on lisaks ja sinna tulevad teised inimesed juurde.

Vasta

Mine “Vaba teema”