Militaarturism

Vasta
meremees
Postitusi: 11
Liitunud: 21 Okt 2020, 19:43

Militaarturism

Postitus Postitas meremees »

Tere kõik reisisõbrad!
Minul laias maailmas väga suurt reisikogemust ei ole, aga käputäis riike on siiski külastatud. Mul on endal väga suur huvi militaarobjektide kohta. Eestis olen külastanud neist vist juba enamikke. Kas on siin foorumis veel sarnaste huvidega inimesi? Milliseid kohti olete Euroopas ja miks mitte ka mujal maailmas külastanud? Ma tean, et mõned inimesed külastavad ka kohti, kuhu ametlikult minna ei tohi, aga sellest olen mina ikkagi hoidunud. Endal on seni kõige suuremad Elamused olnud Poolas antud kateoorias, kus on väga palju erinevaid militaarobjekte just II Maailmasõja ajast. Eestis on sellist ühte kindlat kohta raske välja tuua, aga Lagedi muusemi võiks näiteks esile tuua, mis ületab ootusi, sest sellest keegi väga ei räägi.

Jaak
Postitusi: 21
Liitunud: 01 Aug 2018, 20:54

Re: Militaarturism

Postitus Postitas Jaak »

Albaanias on väga palju punkkreid, mida külastada. Ise olen käinud Tiranas kahes nendest ja üks oli ikka hämmastavalt suur ja tekitas vaimustust. Militaarmuusemidest olen ka nii mõndagi külastanud, aga kuna ise selle teema suur huviline pole, siis midagi eriliselt esile tuua ei oska.

seljakotirändur
Postitusi: 1386
Liitunud: 05 Aug 2019, 18:00

Re: Militaarturism

Postitus Postitas seljakotirändur »

Ilmselt teemaalgataja sellega kursis, aga Kaitse Kodu ajakirjas ilmub selleteemalisi aritkleid, mida on ka Delfis jagatud. Ajakirja saab lugeda siit: https://issuu.com/kaitse_kodu

VäikeVello
Postitusi: 8
Liitunud: 07 Mai 2020, 17:50

Re: Militaarturism

Postitus Postitas VäikeVello »

Kuna militaarteema pakub mulle endale ka huvi, siis on tekkinud mõte külastada Ukrainat. Nüüd küll olen lähiajaks selle mõtte maha kandnud seoses sellega, et Venemaa hullumeelselt Ukraina energiataristust on hävitanud. Siiski, kas on kellegil olnud sarnaseid mõtteid?

Max
Postitusi: 10
Liitunud: 05 Aug 2018, 21:32

Re: Militaarturism

Postitus Postitas Max »

VäikeVello kirjutas:
27 Nov 2022, 15:59
Kuna militaarteema pakub mulle endale ka huvi, siis on tekkinud mõte külastada Ukrainat. Nüüd küll olen lähiajaks selle mõtte maha kandnud seoses sellega, et Venemaa hullumeelselt Ukraina energiataristust on hävitanud. Siiski, kas on kellegil olnud sarnaseid mõtteid?
Kui jätta kõrvale kõike turvalisusega seondub, siis on see halb mõte veel kahel põjusel:
  • Ukraina õhuruum on suletud ja maad mööda on seal liikumine parajalt keeruline
  • Rindel lähedale sind lihtalt ei lasta ja seal lähedal võidakse olla ka väga kahtlustavad igasuguste võõraste suhtes

Mihkel
Postitusi: 634
Liitunud: 30 Mär 2018, 12:49

Re: Militaarturism

Postitus Postitas Mihkel »

Ukrainasse ei saa ja ei soovita hetkel, aga Tšornobõli tuuril on ilmeselt enamikel juures ka Duga radari külastus, see on üsna märkimisväärne sõjaline ehitis. Eks googeldades saad ise rohekm teada.

Vasta

Mine “Vaba teema”