Turistilõksud

Vasta
Kasutaja avatar
vandersell
Postitusi: 1953
Liitunud: 06 Veebr 2018, 21:36

Turistilõksud

Postitus Postitas vandersell »

Koguks kokku kategooriliselt erinevat liiki turistilõksud. Turistilõksu all mõtleme siis eelkõige teenust või toodet, mida kas meelitatakse teid kasutama või teete seda ise kogemuse puudumise tõttu.

Taksoteenus:
Taksoteenus on koht, kus on kõige lihtsam sattuda turistilõksu otsa. Enne taksosse istumist tuleks endale selgeks teha, mille eest maksate.
Taksomeeter:
Taksomeetriga skeeme on enamasti kolme sorti. Tihti üritatakse teile selgeks teha, et "oma hinnaga" saab kohale odavamalt kui taksomeetriga. Seega taksoga sõitu alustades vaadake, et taksomeeter ka töötab. Sarnaselt sellele võivad taksojuhid väita, et neil on taksomeeter just "hetkel" katki. Kolmas skeem on see, et taksomeeter kerib hinda oluliselt kiiremini kui peaks. Selle vastu saamine välisriigis on kõige raskem.
Muud skeemid:
Ringiga sõitmine on on üsna levinud, et teid ei viida kohale kõige otsemat teed pidi. Sihtkoht on "kinni" skeem. Enamasti üritatakse kasutada seda hotellide puhul, et kui soovita mõnda hotelli sõita, siis pärast sõidu alustamist võib taksojuht teile rääkima hakata, et antud kohta on suletud hetkel või alaliselt. Juhul kui satute hämmingusse sellest, siis juhil on kohe pakkuda teile alternatiiv. Alternatiivne koht maksab üldjuhul taksojuhile sellel juhul vahendustasu.

Restoranid:
Hinna-kvaliteedi suhe:
Kõige levinumaks võib nimetada seda, kus väga kalli hinna eest saate kehva toitu. Piir, kus maalt seda pettuseks nimetada on subjektiivne ja raske kindlalt paika panna. Küll on olemas ka selliseid restorane, kes toovad teile menüü, kust puuduvad hinnad. Hiljem selgub, et hinnad on kordades suuremad kui tavaliselt selliste toodete puhul. Kõige lihtsam vältimaks selliseid probleeme on teha kiire eeltöö(Google maps või Tripadvisor näiteks).
Kohustuslik jootraha:
Mitmetes riikides on tavaline, et söökide-jookide hindadele lisandub kohustuslik jootraha. Enamasti on see menüüs ka ära toodud. Pettuseks võib seda nimetada siis kui antud info pole arusaadavalt välja toodud või jootraha osakaal on üles 20%. Mõned restoranid kasutavad ka süsteemi, kus letiteenindus on ilma kohustusliku jootrahata, aga lauateeninduses on see kasutusel.
“The best view comes after the hardest climb”

Jaanika38
Postitusi: 8
Liitunud: 10 Jaan 2020, 20:57

Re: Turistilõksud

Postitus Postitas Jaanika38 »

Olen tähele pannud, et taksopettused saavad väga suurt tähelepanu siin foorumis, aga tegelikult on oluliselt suurem koht, kust turistide raha "ausalt röövitakse". Nendeks kohtadeks on söögi- ja joogikohad. Seal on neid variatsioone ka rohkem võrreldes taksondusega. Pärast mõningasi pettusi üritan alati välismaal kindel olla kohas, kus väike peatus saab tehtud. Internet on õnneks selles teemas väga hea abiline ja on kindlasti pettureid sellest ärist viimaste aastate jooksul välja viinud.

anni23
Postitusi: 8
Liitunud: 05 Sept 2018, 20:44

Re: Turistilõksud

Postitus Postitas anni23 »

Pean tunnistama, et pean küll ennast üsna kogenuks reisiselliks, siis Türgis jäin suht odavalt lõksu. Kingapuhstaja pillas oma harja. Aitasin selle üles korjata ja siis tuli tasuta "jalanõude" puhastus, millal räägiti pere raskest olukorrast. Sellel aja sain aru, et olen petuskeemi ohver. Palusin lõpetada ja muude jamade vältimiseks 100 lirat(midai 5 euro kanti) loovutasin. See summa tekitas ka kraaklemist, aga kindliasti oli see väiksem kui oleks niisama ära üritanud minna.

Vasta

Mine “Vaba teema”