CityBee

Kasutaja avatar
reisisell
Postitusi: 2268
Liitunud: 06 Jaan 2018, 17:59
Asukoht: Tallinn

CityBee

Postitus Postitas reisisell »

Üldinfo:
Citybee on nutikaid transpordilahendusi pakkuv Leedu päritolu ettevõte. Teenuste hulgas on sõiduautode, kaubikute ja elektriliste tõukerataste rent. Autodega on võimalik liikuda ka erinevate riikide vahel, aga sellest tuleb firmat eelnevalt teavaitada.

Seos Eestiga:
Hetkel pakub CityBee Eestis sõiduautode, väikebusside ja kaubikute mobiilset renti. See on hetkel ainukene firma Eestis, kes sellist teenust siin pakub. 2019. aastal pakuti ka elektriliste tõukerataste renti, aga pärast esimest hooaga esialgu see peatati.

Kontaktid:
Aadress Eestis: Peetri tn 5 Põhja-Tallinna linnaosa, Tallinn Harju maakond 10415
Telefon: +372 600 5888
Koduleht: https://www.citybee.ee/ee
E-post: info@citybee.ee
PiltPilt

tomtom
Postitusi: 1095
Liitunud: 06 Apr 2018, 17:34

Re: CityBee

Postitus Postitas tomtom »

Täitsa uskumatult pean tõdema, et CityBee autorendi teenus Tallinnas on väga hea. Olen seda nüüdseks isegi kaks korda Tallinnas kasutanud. Auto on tõesti see pisike Fiat 500 ja ei soovita kellelegi, kes liigub rohkem kui kahe inimisega. Ma ei tea, kes sinna tagumistele istmetele mahtuma peaks. Mootoril autol on väga pisikesed ja rattad ka, aga linnas liikudes see kõik kuidagi toimib. Parklates on pisikese kere tõttu suhteliselt mugav liikuda. Kokkuvõttes 1-2 koha külastamisel on ilmselt mingi äpitakso või ühistransport mõistlikum, aga kui peatusi rohkem ja nendes kulub aega, siis selline lahendus täiesti mõistlik. Muidugi tasub arvestada siinkohal ka parkimistasudega nendes sihtkohtades. Mõlemal korral kui autot kasutasin oli auto ka seest täitsa puhas. Huvitav, kas seda käidi eelnevalt puhastamas või oli eelmine omanik viisakas. Solidaarsustest tegin ise ka muidugi sama ja koristasin sodi enda järelt. Pikemas plaanis siiski tekib küsimus, et kui mina pargin auto suvalisele tänavale ja sinna hiljem keegi sisse sõidab või riivab ja nüüüd uus juht sellest raporteerib, siis kuidas mina saan oma süütust tõestada?

Kaspar90
Postitusi: 1805
Liitunud: 06 Jaan 2018, 19:20

Re: CityBee

Postitus Postitas Kaspar90 »


Carlo
Postitusi: 28
Liitunud: 01 Dets 2018, 13:17

Re: CityBee

Postitus Postitas Carlo »

Lapsepõlvest mäletan, kuidas isa rääkis Nõukogude Liidu ajast, et seal oli üks kommunistlik plaan, et inimesed ei oma enam autosid. Autod on ühiskasutuses. Inimesed võtavad auto, sõidavad kuhu vaja, jätavad auto järgmisele kasutajale. Sellel ajal tundus selline plaan meie mõlema jaoks nii uskumatult absurdne. 3-4 aastat tagasi äkki lugesin uudist sellise ärimudeli testimisest Rootsis Stockholmis. Reisidel korduvalt rendiautot kasutades tundus selline kasumlik ärimudel võimatu. Nüüd nädal aega tagasi kasutasin sellist kommunistlikku mõtet kapitalistlikus võtmes ise esimest korda. Enda auto oli remondi ja oli vaja linnas ringi liikuda. See Fiat 500 on tõesti pisike jutt ja linnapiirist sellega tõesti välja ei läheks, aga oma asjad sain ma aetud ja mõistliku raha eest. Ise kindlasti oma autost ei loobu, aga ootaks sellise teenuse laienemist üle Euroopa, et reisidel pääseks sellest tüütust paberimajandusest ja huiamisest autorentidega ja saaks auto rentida ainult vajaduspõhiselt.

Kasutaja avatar
vandersell
Postitusi: 1958
Liitunud: 06 Veebr 2018, 21:36

Re: CityBee

Postitus Postitas vandersell »

“The best view comes after the hardest climb”

Sepp
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Veebr 2018, 23:37

Re: CityBee

Postitus Postitas Sepp »

Selles kohas seal välja sõita ei saa olla põhjuseks muud kui uljas manööver. Kuna otsa sõideti ka postile, siis on tegemist liiklusõnnetusega ja kohapealt ilma politsei loata ei või. Minu teada vähemalt peaks see nii olema. Kui seda tehti siis on ootamas ees ka selle eest trahv. Lisaks kui Citybee tõestab, et tegu oli uljusega, siis läheb ilmselt ka kogu remont kliendi kaela ja õige ongi. Kui selliste sõitjate kahju läheb firmadele, siis kaotavad sellest ka ausad juhid.

siil
Postitusi: 12
Liitunud: 11 Aug 2018, 12:11

Re: CityBee

Postitus Postitas siil »

Kas ma olen ainukene ebard, kellel on kodus oma auto olemas, aga isu proovida sõita Mini Cooperiga oli nii suur, et kasutasin poes käimiseks hoopis seda? Muidugi polnud ma valmis automaatkastiks, sest elus olen kasutanud automaati üksikud korrad, aga auto oli äge.

seljakotirändur
Postitusi: 1386
Liitunud: 05 Aug 2019, 18:00

Re: CityBee

Postitus Postitas seljakotirändur »

Huvitav, et Tallinnas on näha CityBee autosid Leedu ja Poola numbrimärkidega? Huvitav, kas mingi maksudega sebimine. Samas Eestis ju automaksu pole, ülevaatus ei tohiks uute autode puhul probleemiks olla. Ainuke küsimärk oleks ehk kindlustus ainult.

kenny
Postitusi: 20
Liitunud: 27 Okt 2018, 19:20

Re: CityBee

Postitus Postitas kenny »

seljakotirändur kirjutas:
22 Veebr 2020, 21:43
Huvitav, et Tallinnas on näha CityBee autosid Leedu ja Poola numbrimärkidega? Huvitav, kas mingi maksudega sebimine. Samas Eestis ju automaksu pole, ülevaatus ei tohiks uute autode puhul probleemiks olla. Ainuke küsimärk oleks ehk kindlustus ainult.
Pakun, et seal põhjuseks see, et katsetatakse erinevaid automudeleid turgudel. Autode hinnad ei ole just kõige väiksemad, et nendega niisama saaks proovida. Kuna tegemist on siiski üsna uue teenusega kõikjal, siis see peaks olema ka kasvav turg. Kui nüüd näiteks need Mini Cooperid saavad olema kasumlikud Eestis ja Leedus, siis Eestisse ostetakse uued autod ja Eestis olnud saadetakse tagasi Leedusse või mõni muu taoline vangerdus. Juhul kui sellinne teenus peaks minema populaarseks, siis hakkab see ka äpitaksode turgu sööma. Suuremate mahtude juures ja konkurentsi tihenedes võib muidugi selline skeemitamine teatud riikides võimalik olla tulevikus.

tomtom
Postitusi: 1095
Liitunud: 06 Apr 2018, 17:34

Re: CityBee

Postitus Postitas tomtom »

Rääkides autode valikust, siis soovitan vaadata valikut Leedus hetkel: https://www.citybee.lt/cars
Pole paha ütleks, isegi luksuslikumad autod valikus.

Vasta

Mine “Äpid”