Tallinna vs. Riia lennujaam

Vasta
kaisa
Postitusi: 72
Liitunud: 10 Apr 2018, 20:47

Tallinna vs. Riia lennujaam

Postitus Postitas kaisa »

Juba pikemat aega olen üsna tihti kuulnud enda tutvusrindkonnas arutelu, kas lennata Riia või Tallinna lennujaamast. Ise olen olnud seal mõlema arvamuspoole keskel. Riia lennujaama pooldajad toovad esile enamasti lendude valikut ja hinda, Tallinna omad mugavust ja patriotismi. Mina ise olen lennanud mõlemast lennujaamast ja mõlemaga rahul ikkagi olnud. Ootaks huviga teiste arvamusi sellel teemal.

Karin22
Postitusi: 10
Liitunud: 30 Sept 2019, 19:09

Re: Tallinna vs. Riia lennujaam

Postitus Postitas Karin22 »

Mina elan Saaremaal ja minu jaoks pole erilist vahet, kas minna reisile Tallinnast või Riiast. Mõlemasse on võrdlemisi sama reisiaeg. Seega teengi alati enda otsuste vastavalt pakkumisele.

Sepp
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Veebr 2018, 23:37

Re: Tallinna vs. Riia lennujaam

Postitus Postitas Sepp »

Riia lennujaam konkureerib Tallinna omaga enamasti ikkagi Euroopa lendudega. Kauglendude puhul lisandub siin konkurentideks ka Helsingi ja Stockholmi lennujaamad. Helsingi lennujaamas eesti keeld kuulda on suurem kui võimalus seda mitte kuulda. Muidugi aitab siin kaasa ka Soomes elavad eestlased. Kui üliagar turvakontroll välja jätta, siis mina eelistaks alati lennata Tallinna lennujaamast tänu selle hubasusele ja ajavõidule. Reisile minnes veel viitsib kusagil seigelda, aga koju tagasi tahaks võimalikult kiiresti saada.

Kaspar90
Postitusi: 1805
Liitunud: 06 Jaan 2018, 19:20

Re: Tallinna vs. Riia lennujaam

Postitus Postitas Kaspar90 »

Tegin enda reisistatistika. Olen elanud nii Tallinnas kui Tartus. Panin kokku, mis lennujaamast on olnud minu lennureisi alguspunkt. Edasi-tagasi reis annab 1 punkti ja ainult üks suund 0,5. Tulemus sai kokku selline:
Tallinna lennujaam: 4,5
Riia lennujaam: 4
Helsingi lennujaam: 3
Seega asi suhteliselt võrdne. Vahe ilmselt tulebki sellest, et eestlased lendavad nii Helsingist kui Riiast, aga lätlased ja soomlased ilmselt väga ei lenda Eestist.

siku
Postitusi: 5
Liitunud: 22 Juul 2019, 20:31

Re: Tallinna vs. Riia lennujaam

Postitus Postitas siku »

Kuna mul kaasa töötab soomes ja ilmselgelt pole ma ju ainuke selline, siis minu jaoks on pigem dilemma Helsingi versus Tallinna lennujaam. Kuna meil on vaja olnud reis natukene pikemalt ette planeerida, siis enamasti on selleks Tallinna lennujaam parem valik olnud.

kaisa
Postitusi: 72
Liitunud: 10 Apr 2018, 20:47

Re: Tallinna vs. Riia lennujaam

Postitus Postitas kaisa »

Vaadates hetkel lennunuse tulevikku, siis tundub ees ootamas korralik restart. Vaadates kui raskes seisus on majandus, siis kuigi eelkõige tuleks eelistada puhkust hoopis Eestis, siis kui meie kliima siiski seda ei võimalda, siis üritan nii palju kui võimalik lähivad aastad eelistada ikkagi Tallinna lennujaama.

Mihkel
Postitusi: 634
Liitunud: 30 Mär 2018, 12:49

Re: Tallinna vs. Riia lennujaam

Postitus Postitas Mihkel »

Kui saaks, siis ma lendaks kõikjale Tallinnast ja odava hinnaga. Olgem ausad mõlemat ei saa siin kunagi juhtuma. Kui pikemat plaani vaadata, siis ma loodaks hoopis sellele, et tunnel Tallinna ja Helsingi vahel valmis saaks. Loodetavasti muidugi oleks võimaik see ehitada, mitte Hiina rahade eest ja sõit Helsingi Lennujaama võiks olla mitte väga palju üle ühe tunni. Tallinna lennujaamale oleks ilmselt selline käik väga kehva. Samas vastupidisel suunal tuleks ma usun, et rohkemgi raha Eestisse tagasi.

VäikeVello
Postitusi: 8
Liitunud: 07 Mai 2020, 17:50

Re: Tallinna vs. Riia lennujaam

Postitus Postitas VäikeVello »

Kui siin aastate jooksul jõujooned kuidagi ei muutu, siis Rail Balticu tulekuga läheb see eelistus ilmelt veel tugevamalt Riia lennujaama poole.

j00sep
Postitusi: 10
Liitunud: 29 Nov 2023, 08:52

Re: Tallinna vs. Riia lennujaam

Postitus Postitas j00sep »

Delfi on nüüd antud teemat arutluseks ette võttnud. Kahjuks on tegemist tasulise artikliga, et kõik seda lugeda ei saa.
https://reisijuht.delfi.ee/artikkel/120 ... ine-odavam

Vasta

Mine “Lennundus”