Lennuhirm

Maiu
Postitusi: 5
Liitunud: 12 Dets 2019, 11:56

Lennuhirm

Postitus Postitas Maiu »

Alustuseks ütlen ära, et mulle väga meeldib reisida ja avastada uusi riike. Siiski teeb minu jaoks selle asja raskemaks lennukiga reisimine. Põen sellist keskmist lennuhirmu. Ausalt öeldes tundub, et asi läheb aastatega pigem kehvemaks. Sellele on kindlasti kaasa aidanud see, et kaks korda olen kogenud lendamist korralikus tormis. Ootaks teistelt kaaskannatajatelt häid nõuandeid, kuidas teie oma reisihirmuga toime tulete?

Sepp
Postitusi: 200
Liitunud: 04 Veebr 2018, 23:37

Re: Lennuhirm

Postitus Postitas Sepp »

Ise küll lennuhirmu ei põe, aga kõige kaalukam argument peaks siin ikkagi olema statistika. Oluliselt suurem võimalus on surma saada sõites Tallinn-Tartu maanteel. Põen ise ühte teist foobiat ja minu jaoks aitab tõenäosusteooriale mõtlemine seda pehmendada.

Robi
Postitusi: 23
Liitunud: 01 Sept 2018, 17:48

Re: Lennuhirm

Postitus Postitas Robi »

Klassika on ju ikkagi see, et alati tasub mõelda sellele, et ega ükski lennuk pole seni õhku jäänud. Kõik on ühel või teisel moel sealt alla tulnud. :D

Liisukas
Postitusi: 9
Liitunud: 29 Mär 2018, 13:14

Re: Lennuhirm

Postitus Postitas Liisukas »

Minul on ka kerge lennuhirm lendamisega, aga mina olen selle lahendanud selle asjaga mida arstid ei soovitaks. Paar mõnusat kokteili lennujaamas ja midagi ka lennukis juurde võtta ja minu jaoks on see toiminud. Lihtalt lennuhirm asendub selliselt juhul lihtsalt tavapäraselt aktiivsema suhtlemisega reisikaaslastega. Suurema turbulentsi vastu muidugi see kahjuks ei aita. Ilmselt ka suurema lennuhirmuga võib alkohol hoopis probleemi suuremaks teha, aga minule on sellest seni abi olnud.

Maiu
Postitusi: 5
Liitunud: 12 Dets 2019, 11:56

Re: Lennuhirm

Postitus Postitas Maiu »

Alkoholi ise ei tarbi ja kahjuks ka need teised nõuanded ei olnud midagi uut minu jaoks. Tundub, et pean lihtsalt seda asja lihtsalt kannatama.

Kasutaja avatar
vandersell
Postitusi: 1958
Liitunud: 06 Veebr 2018, 21:36

Re: Lennuhirm

Postitus Postitas vandersell »

Maiu kirjutas:
02 Jaan 2020, 22:21
Alkoholi ise ei tarbi ja kahjuks ka need teised nõuanded ei olnud midagi uut minu jaoks. Tundub, et pean lihtsalt seda asja lihtsalt kannatama.
Kui ikka asi väga hull, siis ma usun, et selle kohta on võimalik leida ka arstiabi. Tervisekindlustuse hulka see küll ilmselt ei kuulu, aga raha eest on mingi võimalus enda probleemile lahendust leida.
“The best view comes after the hardest climb”

Kaspar90
Postitusi: 1805
Liitunud: 06 Jaan 2018, 19:20

Re: Lennuhirm

Postitus Postitas Kaspar90 »

Mina kuulun nende imelike hulka, kes selliseid tubuletsi olukordi isegi naudib või õigemini minus tõstab see adrenaliini taset ja teeb reisi põnevamaks. Muidugi ka mina ei soovi seda tunda kui olen pikal lennureisil ja selline asi juhtub magamise ajal, mis mind üles äratab.

elsa
Postitusi: 11
Liitunud: 01 Nov 2019, 21:34

Re: Lennuhirm

Postitus Postitas elsa »

Mina olin aastaid tagasi ka see, kes pelgas lendamist. See kõik oli seni kuni mind ootas ees lend Kuressaarde üsna kehva ilmaga. Pärast seda ma väikeste lennukitega lendamist väldin, aga samas nüüd suurtes lennukites tavaline turbulents ei tekita enam mingeid ärevaid tundeid.

Kasutaja avatar
käbi
Postitusi: 1023
Liitunud: 08 Veebr 2018, 14:15

Re: Lennuhirm

Postitus Postitas käbi »

Üks vana artikkel siia lugemiseks. Parim lause seal oli see “Kõige tähtsam on eluga lennujaama jõuda – vaadake, mis meil liikluses toimub! Kui te lennukisse jõuate, siis olete juba kindlates kätes. Lennuk on seni kõige turvalisem liiklusvahend peale lifti, mille inimene on suutnud välja mõelda.” Kui ma nüüd ei eksi, siis sellel sajandil on eestlasi surma saanud lennuõnnetustes 2. See oli ka kohalikult Tallinna-Kärdla liinil. Keegi äkki lisab mõne rahvusvahelise lennu, kus mõni eestlane hukkus. Sama mõtet ja võrdlusest juba siin kasutati, aga liikluses hukkunute arv on meil sellel sajandil vist ilmselt neljakohaline.
https://www.accelerista.com/tegijad/too ... lennuhirm/

Minul endal on paari ebameeldiva kokkupuute tõttu lapsepõlves foobia madude vastu. Ajateenistuses olles juhtus üks metsalaager olema kohas, mis kubises rästikutest ja nastikutest. Kaitseväe telgid on muideks ilma põhjata ja soojus meelitab madusid, mida telgis olevast ahjust tuleb kenasti. Kuidas ma selle "üle elasin"? Igal õhtul magama jäädes või öösel ahjuvalves mõtlesin tõenäosusele. Laagris oli äkki mingi 200 inimest. Kuigi meil päevasel ajal oli nendega kokkupuuteid korduvalt, siis öösel ei olnud ühtegi vahejuhtumit ja tõenäosus, et see minuga juhtub on 0,5 protsenti ainult. Selle mõtte kordamine oma peas aitams mul rahulikult magada.

aulis
Postitusi: 4
Liitunud: 21 Jaan 2023, 19:04

Re: Lennuhirm

Postitus Postitas aulis »

Turbulents on väiksem suuremate lennukitega, et proovi valida lende suuremate lennufirmade ja suurte liinide vahel. Kahe vahekäiguga lennkukitel on need lennud oluliselt mugavamad. Tõsi turbulents mängib ka georaafiliselt oma rolli tihti.

Vasta

Mine “Lennundus”