Maroko reisijuht

Vasta

Kas oled külastanud Marokot?

Olen ja kindlasti soovitan külastada
0
Pole hääli
Olen ja pigem soovitan külastada
1
20%
Olen ja jättis rahuldava mulje
0
Pole hääli
Olen ja pigem ei soovita külastada
0
Pole hääli
Olen ja kindlasti ei soovita külastada
0
Pole hääli
Ei ole ja kindlasti ei soovi külastada
0
Pole hääli
Ei ole ja pigem ei soovi külastada
3
60%
Ei ole ja ei oska midagi arvata
1
20%
Ei ole, aga pigem soovin külastada
0
Pole hääli
Ei ole, aga kindlasti soovin külastada
0
Pole hääli
 
Hääli kokku: 5

Kasutaja avatar
reisisell
Postitusi: 2268
Liitunud: 06 Jaan 2018, 17:59
Asukoht: Tallinn

Maroko reisijuht

Postitus Postitas reisisell »

Üldinfo:
Maroko on kuningriik Loode-Aafrikas. Selle koosseisu kuulub ka vaidlusalane territoorium Lääne-Sahara.
2018. aastal külastas riiki 12,3 miljonit välisturisti.
Pealinn: Rabat

Sularaha väljavõtmine, valuuta vahetamine ja kaardiga maksmine:
Üldinfo:
Valuuta: Maroko dirhem

Söögikultuur:
Reisilt toiduaineid koju kaasa ostes tasub arvestada:
Euroopa Liitu ei tohi kolmandatest riikidest tuua liha- ja piimatooteid ning muid tooteid, mis sisaldavad piima või liha, samuti nende saadusi ja tooteid nendest. Siia kuuluvad nt vorst, lihakonservid, pekk, pirukad, vareenikud, pelmeenid, jäätis, kondenspiim, täidetud köögiviljad, valmis sinep jms. Puu ja köögiviljadest on lubatud AINULT värsked ja kuivatatud ananassid, kookospähklid, banaanid, datlid ja värsked durianid.

Joogikultuur:
Alkoholi reisilt kaasa ostes tasub arvestada:
Euroopa liitu sisenedes on ilma deklareerimata õigus omada järgmisi koguseid alkohoolseid tooteid:
  • Veini 4 liitrit(sealhulgas ei või olla vahuveini ega liköörveini)
  • Õlut 16 liitrit
  • 2 liitrit alkohoolseid jooke alkoholisisaldusega kuni 22% (sealhulgas vahuveini, liköörveini) VÕI 1 liiter kanget alkohoolset jooki (alkoholisisaldusega üle 22%). Koguseid võib omavahel kombineerida, aga kahe kategooria kogus kokku protsentuaalselt ei tohi olla suurem kui 100% normist.
Antud normid kehtivad kalendrikuu jooksul esmakordsel saabumisel. Reisijatele, kes saabuvad õhusõiduki, rongi ja laevaga, ei rakendata alkoholi aktsiisivabastuse piiriületuste sageduse piirangut.

Antud teema on koostatud foorumi kasutajate ja administraatorite poolt. Erinevate puuduste ja vigade korral on kõik oodatud seda teemat parandama. Kui teie või kellegi teise poolt tehtud parandust pole teemas arvesse võetud 7 päeva jooksul, siis kasutage antud postituse puhul raporteerimise nuppu postituse juures ja administraatorid vaatavad selle üle.

Kasutaja avatar
käbi
Postitusi: 1023
Liitunud: 08 Veebr 2018, 14:15

Re: Kas oled külastanud Marokot?

Postitus Postitas käbi »

Ma ise ei ole Marokos käinud. Peamiseks põhjuseks on olnud seni see, et seni pole jäänud silma odavaid lennupileteid. Eks need islamiusu reeglid ei soodusta ka seda reisimist seal kui päris aus ollla.

Kadri
Postitusi: 30
Liitunud: 20 Sept 2019, 21:19

Re: Maroko reisijuht

Postitus Postitas Kadri »

Minu jaoks jättis Maroko üllatavalt hea mulje. Kindlasti oli selle taga ka see, et ootused ei olnud väga kõrgel. Moslemimaa kohta võib ka naisena üsna vabalt tunda. See kogemus muidugi põhineb suurlinnade külastamisest. Väiksemates kohtades, kus inimesed kipuvad konservatiivsemad olema võib seis muidugi hoopis midagi muud olla. Üldise turvalisuse pärast muretsema ei pea, aga küll leidub igasuguseid skeemitajaid. Enamike jaoks piisab lihtsalt edasi jalutamisest. Kui mõnda tänavaartisti pildistada tahate, siis arvestage, et nemad tahvad ka pildi eest oma tasu kui märkamatult pildistada ei suuda. Ise jäin ühele kobrataltsutajale grupile vahele pildistamisega. Kohe kutsuti ligi, et mingi teenust pakkuda. Keeldusin ja konflikti vältimiseks uluatasin talle mingi mündi, et edasist konflikti vältida.

Vasta

Mine “Maroko”