Gruusia Reisijuht

Pilt Pilt
Vasta

Kas oled külastanud Gruusiat?

Olen ja kindlasti soovitan külastada
3
50%
Olen ja pigem soovitan külastada
0
Pole hääli
Olen ja jättis rahuldava mulje
0
Pole hääli
Olen ja pigem ei soovita külastada
0
Pole hääli
Olen ja kindlasti ei soovita külastada
0
Pole hääli
Ei ole ja kindlasti ei soovi külastada
0
Pole hääli
Ei ole ja pigem ei soovi külastada
0
Pole hääli
Ei ole ja ei oska midagi arvata
0
Pole hääli
Ei ole, aga pigem soovin külastada
1
17%
Ei ole, aga kindlasti soovin külastada
2
33%
 
Hääli kokku: 6

Kasutaja avatar
reisisell
Postitusi: 2268
Liitunud: 06 Jaan 2018, 17:59
Asukoht: Tallinn

Gruusia Reisijuht

Postitus Postitas reisisell »

Üldinfo:
Gruusia on riik Aasia ja Euroopa piirl, kus 2022. aasta seisuga elas seal 3,69 miljonit inimest. Riik piirneb läänes Musta mere, põhjas ja kirdes Venemaa, lõunas Türgi ja Armeenia ning kagus Aserbaidžaaniga. Gruusia pealinn ja ühtlasi suurim linn on Thbilisi. Riigi domeen on .ge ja telefoni suunakood +995.

Kultuur ja religioon:
Grusiinid on oma maailmavaatelt pigem konservatiivsemad ja religioon on samuti tähtsal kohal nende elus.

Loodus:
Šhara on Gruusia kõrgeim mäetipp, asub Gruusia ja Kabardi-Balkaaria piiril. See on Kaukasuse kõrguselt kolmas mägi kõrgusega 5068 m.

Seos Eestiga:
Eestlased on Gruusias väga tervitatud ja seda eriti vanema elanikkonna seas. Paljud eakamad mehed on Nõukogude Liidu ajal veetnud oma sõjaväeteenistuse Eestis või mõnes muus Balti riigis. 2013. aastal valmis Eesti ja Gruusia koostöös mängufilm mandariinid. Film oli esimese Eesti päritolu filmina parima mitteingliskeelse filmi Kuldgloobuse nominent. Samuti oli "Mandariinid" parima võõrkeelse filmi Oscari nominent. Eesti meeste jalgpallikoondis on on seisuga 10.04.2023 kohtunud Gruusia omadega 8 korda. 4 korda on võitjaks Gruusia, 2 korda Eesti ja kaks korda on mängitud viiki. Väravatevahe on 7:9 Guursia kasuks.

Üldinfo reisijuhtide kohta:
See teema on sobilik jagamiseks enda üldisi kogemusi antud sihtkohast. Samuti on kõik oodatud esitama siin küsimusi antud sihtkoha kohta, mis olemasolevatesse teemadesse ei sobi ja uue teema tegemiseks pole piisavalt oluline.

Kaspar90
Postitusi: 1805
Liitunud: 06 Jaan 2018, 19:20

Re: Kas oled külastanud Gruusiat?

Postitus Postitas Kaspar90 »

Minul kuulub Gruusia kindlasti sihtkohtades lemmikute hulka. Ülimalt maitsev söögi- ja joogikultuur, lahked inimesed, lugupidamine Eesti vastu, ilus loodus ja kindlasti odavad hinnad teevad sellest ühe väga huvitava reisisihtkoha.

epp1
Postitusi: 27
Liitunud: 03 Mär 2018, 14:54

Re: Kas oled külastanud Gruusiat?

Postitus Postitas epp1 »

Seni pole veel tegudeni jõudnud, aga see on ka üks sihtkohtadest, mida kindlasti soovin külastada.

Kasutaja avatar
vandersell
Postitusi: 1958
Liitunud: 06 Veebr 2018, 21:36

Re: Kas oled külastanud Gruusiat?

Postitus Postitas vandersell »

Järjest kõik kiidavad küll Gruusiat minu tutvusrindkonnas. Eestist kahjuks otselende ei ole ja ümberistumisega lennud on kahjuks ka enamasti üsna ebamugavad ja natukene kallid ka.
“The best view comes after the hardest climb”

kaisa
Postitusi: 72
Liitunud: 10 Apr 2018, 20:47

Re: Kas oled külastanud Gruusiat?

Postitus Postitas kaisa »

vandersell kirjutas:
05 Mär 2018, 16:07
Järjest kõik kiidavad küll Gruusiat minu tutvusrindkonnas. Eestist kahjuks otselende ei ole ja ümberistumisega lennud on kahjuks ka enamasti üsna ebamugavad ja natukene kallid ka.
Wizzair pakub lende suunal Riia-Kutaisi. Meie saime piletid midagi 130 euroga, kus sees oli siis äraantav pagas ka.

Igor
Postitusi: 10
Liitunud: 04 Juul 2019, 19:56

Re: Kas oled külastanud Gruusiat?

Postitus Postitas Igor »

Sooviks nõu Gruusiat külastanud inimeste käest. Kas seal tasuks rentida auto ja seigelda omal käel või kasutada mõne kohalikul giidi teenuseid. Millised on erinevad plussid ja miinused sealjuures?

Kaspar90
Postitusi: 1805
Liitunud: 06 Jaan 2018, 19:20

Re: Kas oled külastanud Gruusiat?

Postitus Postitas Kaspar90 »

Igor kirjutas:
04 Juul 2019, 20:04
Sooviks nõu Gruusiat külastanud inimeste käest. Kas seal tasuks rentida auto ja seigelda omal käel või kasutada mõne kohalikul giidi teenuseid. Millised on erinevad plussid ja miinused sealjuures?
Oleneb. Auto rentimine ei tundu Gruusias olevat väga populaarne. Kui suure seltskonnaga ja kui kauaks on minek? Auto rentimine on ilmselt mõtekas juhul kui minek on 1-3 inimesega ja pikemaks ajaks. Suurema seltskonnaga kui 3 tuleb giidi teenus üsnagi soodne juba ja valikut selles valdkonnas on seal kõvasti. Giid teab sind kindlasti paremini erinevatesse kohtadesse viia kui sa ise suudaks minna. Nagu kõik muu Gruusias, siis ka sealne liiklus meenutab meie üheksakümnendaid, seega kui väga kindel käsi roolis pole, siis võib ka see natukene raskusi tekitada.

Vasta

Mine “Gruusia”