Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Mägi-Karabahhis

Pilt Pilt
Mägi-Karabahh on endine autonoomne oblast Aserbaidžaani koosseisus.
Vasta
Kasutaja avatar
reisisell
Postitusi: 2268
Liitunud: 06 Jaan 2018, 17:59
Asukoht: Tallinn

Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Mägi-Karabahhis

Postitus Postitas reisisell »

Teema arutamaks riigis viibimise piirangute, riiki sisenemise võimaluste ja viisa/viisavabaduse kohta.

Eestisse tagasitulekul tasub arvestada kaupade kaasatoomise liiduvälisest riigist reeglitega. Nendega saab tutvuda Maksu- ja Tolliameti kodulehel.

seljakotirändur
Postitusi: 1386
Liitunud: 05 Aug 2019, 18:00

Re: Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Mägi-Karabahhis

Postitus Postitas seljakotirändur »

Kuna tegemist on ikkagi ebastabiilse kohaga, siis ka antud kohta sisenemise reeglid tunduvad kiirelt muutuvad. Seega pole ka minu kogemust mõtet võtta täieliku tõena. Internetist taustatööd tehes sain teada, et viisat saada on kolm võimalust:
1)Yerevanist, sellisel juhul vist pidi ka kohapeal kohalikku välisministeeriumit külastada
2)Piiri peal, aga siis pidi kindlasti välisministeeriumit külastama
3)Külastades välisministeeriumit kohapeal ja saades viisa sealt
Mina otsustasin kolmanda variandi kasuks. Siiski nii see ei läinud. Piiripunkti saabudes suunas mind bussijuht kohe kontrolli. Kogu buss ootas ainult minu järgi! Sellest mingit pahameelt ei tundud ja seda ilmselt tänu sellele, et terve sõidu jooksul tehti rohkelt erinevaid peatusi erinevate reisijate ja kauba maha- või pealelaadimiseks. Piiripunktis pidin täitma paberi, et kaua viibin, milliseid kohti külastan ja kus ööbin. Andmeid keegi ei kontrolli, aga külastatavad kohad tasub siiski ausalt märkida või märkige kõik, siis on kindla peale minek. Hoolimata viisa tingimustest märgitakse täpselt hiljem välistatud paberile ka lisaks see kui kaua kavatsete "riigis" viibida. Kui teie plaan kindel pole siis pange varuga. Mingi 15-20 minutit hiljem oli mul paber ja väiksel eraldi paberil viisa käes. Hiljem pärast majutusasutusse sisseseadmist otsusasin kohe minna kohalikku välisministeeriumisse. Turvamees, kes seal vastu esmalt võttis juhatas mind mingi pingi peale ootama. Pärast mõningast ootamist saabus mingi ametnik, kes lõpuks oli üks väheseid Armeenias ja Mägi-Karabahhis, kes oskas inglise keelt. Pärast oma dokumente esitledes selgitas ta sõbralikult, et ei ole siia enam vaja siia tulla ja sinul on kõik korras. Sellega asi lõppes. Kaks päeva hiljem "riigist" väljudes hoopis teisest piiripunkist tahtis piirivalvur seda paberit, mis sisenemisel täideti ja dokument anti kohe tagasi ilma kontrollimata ja tundus, et ka seda paberit tegelikult ei vaadatud.

Carlo
Postitusi: 28
Liitunud: 01 Dets 2018, 13:17

Re: Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Mägi-Karabahhis

Postitus Postitas Carlo »

Kas pole mitte nii, et Mägi-Karabahhi külastades pole võimalik hiljem enam Aserbaidžaani külastada?

seljakotirändur
Postitusi: 1386
Liitunud: 05 Aug 2019, 18:00

Re: Riigipiiri ületamised ja riigis viibimise piirangud Mägi-Karabahhis

Postitus Postitas seljakotirändur »

Hetkel mul endal plaanis seda riiki külastada ei ole, aga siiski peaks sinna pääsema. See on ka üks põhjuseid, miks viisa antakse paberi peal ja ei kleebita seda passi. Armeenia tempel võib seal küsimusi tekitada, aga kui ise ei ütle, et oled Mägi-Karabahhis käinud, siis ilmselt probleeme ei teki.

Vasta

Mine “Mägi-Karabahh”