Turistilõksud, petuskeemid ja turvalisus Türgis

Pilt Pilt
Vasta
Kasutaja avatar
reisisell
Postitusi: 3042
Liitunud: 06 Jaan 2018, 17:59
Asukoht: Tallinn

Turistilõksud, petuskeemid ja turvalisus Türgis

Postitus Postitas reisisell »

Millised on kõige suuremad ohud oma rahast ilma jääda või sattuda mõne kuriteo ohvriks.

Üldinfo:
Sihtkohas vajalike vaktsiinidega saab tutvuda siin. Vältida tuleks Süüria piiri lähedal asuvaid alasid. Soovitav on vältida osalemist poliitilisel meeleavaldustel. Keelatud on pildistada militaarobjekte. Infot üldise turvalisuse kohta saab vaadata International SOS lehelt.

Religioon ja kultuur:
Enamus türklastest on moslemid, seega tasuks vältida tegevusi ja ütlemisi, mis solvavad moslemite religiooni. Eriti tasuks sellele tähelepanu pöörata kohtades, kus turiste palju ei liigu. Moslemid ei tarbi ise alkoholi. Kohtades, kus turistid liiguvad seda siiski pakutakse, aga selle avalikul ja ülemäärasel tarbimisel tuleks olla pigem ettevaatlik, seda eriti väljaspoolt kuurorte.

Looduslikud ohud:
Looduslikest ohtudest on Türgis võimalikud maalihked, maavärinad, metsatulekahjud, tornaadod ja üleujutused. 2019. aastal tabas populaarset turismipiirkonda Antalyat viie päeva jooksul neli tornaadot.

Kuritegevus:
Võrreldes pettuse ohvriks sattumisega on kuritegevuse ohvriks sattumise võimalus oluliselt väiksem. Vastavalt poliitilisele olukorrale võib olla terrorioht piirialadel. Enne piirialadele reisimist, tasuks seda uurida. Mõnevõrra suurem oht kuritegevuse või ahistamise ohvriks sattumisel võib olla üksikutel naisterahvastel. Kõikide jamade vältimiseks aitab külastada õigeid kohti õigetel aegadel. Naistel tuleks eelistada ka pigem konservatiivset riietust.

Petuskeemid:
Kõige levinum pettuse ohvriks sattuda Türgis on külastada mõnda Turgu või poodi. Kogenematul reisijatel võib see juhtuda väga kiiresti. Skeemide valik on selles valdkonnas väga lai. Petised võivad olla väga pealetükkivad ja valjuhäälsed. Kui teile tundub, et keegi üritab teid mingisse petusesse meelitada, siis kõndige kindla sammuga eemale ja igasuguseid kontaktiüritusi lihtsalt vältige.
Baari skeem: Selle pettuse peamine sihtgrupp on üksikud meesreisijad. Teile läheneb inimene, kes võidab olevat samasuguse turistina nagu teie või kohalikuna. Pärast mõningast vestlust teeb ta teile ettepaneku teha mõned joogid ühes baaris. Jookide eest saate hiljem üüratu arve ja suuremat sorti turvamehed veenduvad selles, et te maksmata ei pääseks. Teie uus "sõber" võib ka veel mängida ohvri rolli ja maksab enda osa ilusti ära. Kui te kahtlete, et keegi üritab seda skeemi teie peal kasutada, aga kindel ei ole, siis kõige lihtsam on pakkuda baari välja väljavalimist teie poolt. Kui kaaslane ei taha sellega nõustuda ja üritab oma varianti peale suruda, siis teate, et väga suure tõenäosusega on tegemist pettusega.
Saapapuhastuse pettus: Saapapuhastaja pillab teie läheduses oma tööriistad ja vahendid. Teie aitate tal asjad üles korjata, mille peale pakutakse tasuta teenust. Teenuse osutamise käigus räägitakse oma raske elulugu ja lõpuks siiski soovitakse teie käest raha saada, sest pakuti lisaks erinevaid lisateenuseid.

Antud teema on koostatud foorumi kasutajate ja administraatorite poolt. Erinevate puuduste ja vigade korral on kõik oodatud seda teemat parandama. Kui teie või kellegi teise poolt tehtud parandust pole teemas arvesse võetud 7 päeva jooksul, siis kasutage antud postituse puhul raporteerimise nuppu postituse juures ja administraatorid vaatavad selle üle.

Kasutaja avatar
vandersell
Postitusi: 2296
Liitunud: 06 Veebr 2018, 21:36

Re: Turistilõksud, petuskeemid ja turvalisus Türgis

Postitus Postitas vandersell »

“The best view comes after the hardest climb”

Kasutaja avatar
vandersell
Postitusi: 2296
Liitunud: 06 Veebr 2018, 21:36

Re: Turistilõksud, petuskeemid ja turvalisus Türgis

Postitus Postitas vandersell »

“The best view comes after the hardest climb”
seljakotirändur
Postitusi: 983
Liitunud: 05 Aug 2019, 18:00

Re: Turistilõksud, petuskeemid ja turvalisus Türgis

Postitus Postitas seljakotirändur »

Türgi punt on vihane, et Euroopa nendega piire ei avanud. Samas korraldavad uskumatuid turistilõkse ja süüdistavad koroonat selles. https://www.thesun.co.uk/travel/1198774 ... kebab/amp/

Ülle
Postitusi: 1
Liitunud: 01 Sept 2021, 20:35

Re: Turistilõksud, petuskeemid ja turvalisus Türgis

Postitus Postitas Ülle »

Teate see jutt on siin kõik ilus, aga on veel üks oluline osa, mida puhkusereisil Türki peate arvestama. Ekskursioone ostes tehke korralik eeltöö ja uurige tausta. Maksva kliendina võiks ju arvata, et teie olete kuningas, aga lisaks sellele olete te ka valuuta. Ekskursioonikorraldajad saavad päris head pearaha kui viivad teid sobivasse poodi või söögikohta. Vähe sellest, et sellele kulub üsna märkimisväärne aeg ekskursioonist, siis lisaks võib asi natukene konflikteks isegi muutuda kui te antud "koostööpartnerit" külastada ei soovi. Viimast kogemust mul küll endal pole, aga olen tuttavate käest lugusid kuulnud

Antz
Postitusi: 12
Liitunud: 24 Mär 2019, 17:25

Re: Turistilõksud, petuskeemid ja turvalisus Türgis

Postitus Postitas Antz »

Turistide kohaletoomise eest maksmine on olnud alati ära. Türgi oma suurte mahtude poolest jääb lihtsalt natukene rohkem silma. Samas meie pealinnas Tallinnas käis mõned aastad tagasi väga tõsine võitlus, et millise viinapoe juurde tuuakse SPA-st tagasi Soome suunduv buss. Bussijuhid said sealt üsna häid hüvesid viinapoodide käest. Tõsi kuna Türgi paketireisidel enamasti käivad väiksema reisikogemusega inimesed, siis seal suurem oht, et kellegile tünga tehakse.

Vasta

Mine “Türgi”